| Infernia a întrebat:

Ce parere aveti despre asa-zisele "Mistere din Padurea Baciu"? Credeti in fenomenele paranormale care se petrec in aceasta padure?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Misterele din Pădurea Baciu, în varianta mistică prezentată de unii, sunt cvasi-inexistente.
Am fost acolo. Nu e absolut nimic special.
Aşa cum ţi-a spus şi Adrian, în afară de câţiva oameni care vor şi ei ceva intimitate (asta vara) şi câteva doze de bere, nu-i nimic în Pădurea Baciu decât... o pădure!

Numai bine!

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Stiu k intrebarea asta este cam de mult dar mi s-a parut k trebuie sa vezi si tu filmul acesta despre padurea baciu. http://fymaaa.blogspot.com/search/label/OZN.Se contrazice cu toate comentariile celor mai de jos. bafta si have fun!

| TheBlueWolf a răspuns:

Am avut experienta directa cu padurea Baciu si era sa fac accident, bateria telefonului s-a incarcat singura iar 3 veverite erau arse sa nu mai pomesesc de suflul energetic ce pulseaza in toti muschii tai odata ce pasesti acel pamant.Nu este nimic paranormal decat incarcatura magnetica ce provine din anumite sa spunem...masinarii nu intru in detalii deoarece nu v-a intelege nimeni sau vor sarii inteligentii si cei dotati psihic sa ma contrazica. Spun doar ca termenul de paranormal este ceva neinteles pe deplin sau interpretat gresit de cei ce inca nu au trecut in secolul actual.

| heddy10 a răspuns (pentru TheBlueWolf):

Cel mai bun raspunswinking

| Infernia explică:

Orice e posibil, dar cum eu sunt ateista, nu cred in absolut nimic, doar in mine si in puterile mele de a face ceva...

| shhhs a răspuns:

Sincer... eu cred in paranormal, dar chiar nu stiu daca se desfasoara acolo sau nu... Oricum probabil o mare sau mica parte din povestile desprea ea sunt adevarate. Un lucru e sigur acea zona are ceva special, iar legendele au un farmec aparte.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pierdut o noapte in padurea aia si nu era asa cald ca acum.Impresiile mele; Se trezesc citiva ascultatori de povesti supraponderate dar,in acelasi timp,avind un trai urbanizat de la nastere, neinvatati cu respiratia naturala a padurii si vor nopti pline de surprize metafizice.Ei bine,in cazul asta,necunoscind zgomotele noptii mai ales in natura salbateca, tresari la orice zgomot sau licurici, incepi sa tremuri si mintea o ia rara.Nu este nimic.Aceeasi banalitate supranaturala ca in orice padure dar o splendoare a frumusetii salbatice.

| kRedhead a răspuns:

Nu ştiu ce să spun, dar mi se par interesante. Da, cred., însă nu am fost niciodată pe acolo. La anul voi mrge şi voi vedea cu exactitate despre ce e vorba.

| Era256 a răspuns:

Sunt cât se poate de false