| AvalohAlyn a întrebat:

Cine suntem?
De unde venim? Încotro ne îndreptăm?
Acestea sunt cele mai importante întrebări ale umanității de mii de ani.
Vom afla vreodată răspunsul și de ce credeți că există atâta mister și a existat mereu cu privire la aceste întrebări?
Nici în secolul 21 nu am reușit să aflăm pe deplin și cu exactitate de 100% răspunsurile la aceste întrebări Știință,religia,filosofia se se chinuiesc și s-au chinuit mereu să răspunde și să afle răspunsurile însă tot ce știm e oarecum vag si nici asa de sigur.
Oare suntem mai mult decât atât?
Oare exista viața după moarte?
Oare suntem creați de Dumnezeu sau am apărut la întâmplare? Oare avem un scop și o origine primordială?
In final, credeți că umanitatea va afla răspunsurile la aceste întrebări la fel cum știe că apa e h20 și e buna de băut aducă sigur,clar, logic și precis sau că rămâne un mister etern pentru omenire?
Sau dacă omenirii pur și simplu nu ii este dat să afle răspunsul și îi este dar misterul? Sau daca o sa aflam tot după moarte sau in viitorul îndepărtat?
Voi v-ați pus aceste 3 întrebări vreodată?
Cine nu și le pune înseamnă că nu a "privit mai larg,mai dezvoltat" și s-a rezumat doar la mâncare,munca,bani,relații, placeri trecatoare, etc

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cred ca o sa aflam in viitor raspunsul real la aceste intrebari.

| GabrieloKg a răspuns:

In Biblie gasesti toate raspunsurile.
Raspunsurile au fost gasite de mii de ani, dar au fost respinse pentru ca nu conveneau dorintelor marilor puteri si s-a incercat musamalizarea lor sau pur si simplu au zis ca inca se cauta si ca e greu de gasit.
Cine suntem? Fiinte pamantene.
De unde venim? Din pantecele mamelor noastre.
Unde ne indreptam? Asta depinde de alegerile facute in viata noastra. Rai sau iad.
Vom afla raspunsurile? Ele exista deja, dar trebuie sa stii cum sa le separi de minciuni.
Suntem mai mult de atat.
Exista viata dupa moarte.
Suntem creati de Dumnezeu.
Avem un scop si o origine.
Oamenilor nu le este dat sa stie in totalitate misterele acestei lumi si a altor lumi, dar li s-au dat destule informatii sa stie ce este si ce urmeaza, numai ca noi(oamenii) refuzam din cauza capriciilor noastre, sa vedem adevarul si sa il acceptam.
Dupa moarte o sa aflam tot.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Sa mi spui de unde ai luat întrebările te rog