| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre ce face femeia asta?

https://www.youtube.com/watch?v=94AXPK4LVwM

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Nu e etic să-ți hrănești animalele cu carnea altor animale sacrificate"
Că-i și pasă unui câine înfometat că e etic sau nu să prindă un iepure și să-l mănânce.
Chestia asta cu veganismul scapă de sub control deja... Nu am nicio problemă cu faptul că oamenii vor să mănânce doar fructe și legume, dar e prea mult când crezi că tot ce trăiește în jurul tău are organismul exact ca al tău și începi să impui tu reguli.

5 răspunsuri:
| drutzix a răspuns:

Cainii sunt carnivori nu pot sa traiasca fara carne.
Femeia aia e o tampita si nu ar trebui sa fie lasata sa faca plozi.

| Inferno a răspuns (pentru drutzix):

Sunt ma multe tipuri de animale carnivore, iar cainele nu intra in categoria celor dependente de carne. Pisica da.
https://en.wikipedia.org/wiki/Carnivore#Obligate_carnivores

''Despite their descent from wolves and classification as Carnivora, dogs are variously described in scholarly and other writings as carnivores or omnivores. Unlike obligate carnivores, dogs can adapt to a wide-ranging diet, and are not dependent on meat-specific protein nor a very high level of protein in order to fulfill their basic dietary requirements. Dogs will healthily digest a variety of foods, including vegetables and grains, and can consume a large proportion of these in their diet, however all-meat diets are not recommended for dogs due to their lack of calcium and iron.Comparing dogs and wolves, dogs have adaptations in genes involved in starch digestion that contribute to an increased ability to thrive on a starch-rich diet."

https://en.wikipedia.org/wiki/Dog_food

| drutzix a răspuns (pentru Inferno):

M-am interesat dupa ce am lasat raspunsul si am aflat ca un caine poate trai fara carne. Dar mi-a fost lene sa sterg/editez raspunsul.
Mersi pentru informatii oricum.

| Adbbmsh a răspuns:

Acei caini sunt subnutriti fiind hraniti asa. Nu este normal.

| Brieezer a răspuns:

Nu este bine ce face. Cainii ar trebui sa manance hrana de origine animala, asa sunt ei conceputi, sunt carnivori.Acest lucru poate sa le afecteze sanatatea.