| Theo94 a întrebat:

Ce parere aveti despre ce se spune in videoclip?
Cum portretiza media sovietica USA.

"The Soviet Media's Portrait of America"

https://www.youtube.com/watch?v=2GvDyJobHTM

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Propagandă. Nu ai trăit tu în comunism să trăiești în miezul protgandei.
Citește 1984 de George Orwell ș apoi revino la acest clip și spune părerea.

| Theo94 explică (pentru sadrian46):

Am citit 1984.

| sadrian46 a răspuns (pentru Theo94):

Dta ai citit 1984. Eu am trăit realitatea acelei cărți de la grupa mijlocie din grădiniță, anul 1952, căci îndoctrinarea, descreierisirea începea de la grădiniță, până în 1989. Astfel eu la grădiniță am luptat pentru eliberarea popoarelor africane de sub jugul imperialist.