| Alexandrinaa a întrebat:

Ce parere aveti despre cipuri? (argumente pro si contra)

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Alexandrinna..., parerea mea e ca se urmareste acest lucru... de foarte mult timp..., face parte din planul celor care doresc Noua Ordine Mondiala...
Cred ca stii la ce ma refer..., sper sa nu se ajunga acolo..., dar le cam ies, incet-incet planurile..., iata criza mondiala...
Sa speram, ca de Romania va avea grija Crin!winking
Si nu o sa ajungem la cipuri..., asta ar fi ultima faza a planului..., sa fim sub control total...

15 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Alexandrinaaaa, de ce nu"te explici"cind pui intrebarea?
Cum ai formulat-o(aiurea).eu ma gindeam sa-ti raspund ca "reprezinta o treapta de dezvoltare(integrare) in tehnologiile electronicii". Dar vad ca de fapt doreai raspuns la altceva confused
"Acolo unde ignoranta este binecuvantata - este prostesc sa fi intelept." Thomas Gray

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Despre care cipuri - ma gandesc ca toate aparatele au cipuri incorporate. Daca este vorba despre cipurile puse animalelor - se pare ca sunt de ajutor cand se ratacesc de turma (ca tot suntem mioritici) sau cand se pierd (daca e vorba de animalele de companie. Nu stiu ce sa spun despre cipurile despre care se vorbeste sa ni se implanteze si noua. In caz de rapiri am putea fi gasiti cu usurinta. Pe de alta parte - cate divorturi s-ar putea sa se intample daca se va stabili ca sotul nu este acolo unde spune ca e... In plus sa fereasca D-zeu sa te pui rau cu politicul - sa fluieri in biserica - esti in permanenta urmarire fara sa fie nevoie sa planteze oameni care sa te urmareasca. Daca e vorba despre infractori, evadati, dezertori - este f. bine ca sunt repede gasiti. N-am idee ce se poate spune... inca nu stim. Dar nu stiu daca despre cipurile astea intrebai

| Alexandrinaa explică:

Da, numai la aceste cipuri ma puteam referi, la cele care urmeaza sa ni se implanteze noua! happy

| Alexandrinaa explică:

Am sperat ca se va intelege pe ce se face tam tam, ok, nu s-a inteles, puteam sa dau si mura-n gura, data viitoare asa voi face. In alta ordine de idei, nu am spus ca se implanteaza, ci ca ni se vor implanta, desi nu se stie sigur, normal, desi s-a si inceput acest lucru, in fine... nu sunt deloc ignoranta. Si m-am explicat ulterior. Nu inteleg de ce jigniri confused... Acum sper sa fie inteles pentru toti. Scrieti ce vreti :X

| Alexandrinaa explică:

Posibil ca tot ce se aude insa sa nu fie adevarat! Dar m-am interesat si m-am informat inainte de a pune intrebarea aceasta. http://www.rense.com/general2/truth.htm E neplacut ce se intampla... Stiu, dar eu am intrebat ce parere aveti, nu daca se vor implanta sau nu, doamne nu ma lasa! :) Da, au fost deja implantate, asta e alta poveste! :) Doamne, va rog raspundeti la intrebare! V-am explicat deja de 2 ori la ce ma refeream! Ms Alessa, da, stiu despre ce e vorba... din 1922 au inceput cautarile despre Cip... si deja FBI-ul si le-au insusit... si inca cati... si cluburi .si in fine :) Fiecare se informeaza separat daca vrea... altceva chiar nu mai zic... :) Kiss allz :-*

| Ben. a răspuns:

Pai numai asta mai lipseste. avem camere de supraveghere peste tot, radare la f 5 m, mai ramane sa avem cipuri si o baterie mica care sa ne scurtcircuiteze cd ragaim in public...

| N538961518 a răspuns:

Sunt total contra! nu de ajuns ca ne conduc in aceasta societate falsa si au controlul nostru prin banii astia fara valoare si forta unor creiere spalate...cipuri ar mai trebuii implantate in oameni si cum unu gandeste prea mult sa-l ''deconecteze'' foarte usor.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Mda, cine naiba ti-a spus ca se implanteaza oamenilor? Imi pare rau, dar cred ca esti ignoranta

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Multi dintre cei care sunt contra se pare ca sunt mari adepti ai teoriei conspiratiei. Sa nu uitam ca tot ceea ce tine de identitatea noastra e stocat pe calculatoare. cip-ul, cardul, buletinul din portofel sunt doar mijloace de prezentare, de comunicare. informatiile sunt deja stocate altundeva si la fel de bine cineva are acces la ele ori ca am cip in mana, ori ca am buletin in protofel. Chiar astazi, in tara noastra, daca ti se doreste anihilarea dpdv social, iti sterge inresgistrarea din baza de date si gata.
Deci nu trebuie sa vina cip-ul sa fie posibila asta. Trebuie doar sa vrea cineva sa iti faca rau, si sa aiba mijloace pentru asta

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Mie una nu imi surade ideea de a mi se implanta un cip.Adica daca nu vreau, nu ma poate obliga nimeni! N-o sa accept niciodata! NU sunt un cobai sau ceva de genul! Sunt om!

| Klara a răspuns:

Habar n-am si n-am inteles la ce sunt uzate acele chip-uri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CRED CA AR TREBUI SA PROTESTAM. SA NU NI SE PUNA ACELE PROSTII CARE NE POT DUCE LA MOARTE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca acest cip este tot ce vrei tu dar nu este un lucru bun! Asta se urmareste de mult timp! Totul conduce spre,, pacea'' Globala! Sunt CONTRA! Daca vrei sa aflii mai mult urmareste cele trei filme Rapirea si citeste Apocalipsa din Biblie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra... nu e bun si gata!
Fara explicatii, nu il accept si nici voi nu ar trebiu sa il acceptati. ma duc sa traiesc in padure ca haiducii! laughing oricum sunt destui oameni treziti si este usor sa oprin sistemul... gandeste-te daca toate populatia de pe glob in afara de " elitii " ar sta in casa 1 saptamana ( fara sa dea drumul la tv, fara lumina, "fara a fi consumator ", fara sa mearga la munca ) ar bloca sistemul "elitilor" noi suntem multi. ei sunt putini... faceti provizii stati in casa 1 saptamana (concediu ceva) si nu acceptati porcaria aia de cip. Cip = sclavie. Cu cipul acela o sa fim mai sclavi decat suntem acum

| medvecz a răspuns:

Eu sunt de parere ca trebuie ignorate categoric, deci sfatul meu este sa nu il accepti si cat despre ele peste 2-3 ani se vor pune asa ca refuz-l.