| Georgia_2863 a întrebat:

Ce parere aveti despre clonarea umana?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Intrebarea s-a mai pus.Nu mi-am schimbat parerea:sunt pentru clonare in conditiile in care ea este controlata de oamenii de stiinta.Progresul in clonare nu mai poate fi oprit.Vad utilitatea clonarii in inlocuirea de organe si in cazul cuplurilor care vor sau si-au pierdut un copil.

14 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Depinde. Daca o privesti dpdv moral este o idee complet gresita.Nu vreau sa traiesc de 50 de ori cu acelasi creier, vreau sa traiesc odata, sa pot face ceva cu el, sau nu.si apoi sa ma duc langa parintii mei si langa toti cei care mi-au fost dragi in viata mea.
Dpdv stiintific este o mare realizare.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Clonarea umana, un om reprezentand copia altuia, nu mai este o fiinta umana. Clonarea eun soc al viitorului si nu putem sa fim de acord cu ea.

| kayan a răspuns:

Nu stiu la ce ar putea ajuta... in afara de prelevare de celule sau organe...

| Orannginna a răspuns:

Nu una stralucita... din pacate, nu cred ca o clona este capabila de sentimente la fel de profunde ca o persoana normala. E ceva mult prea controlat (evident-e necesar), ca un fel de societate colonizata dupa un anumit sablon...

| trisha a răspuns:

Este doar o alta modalitate prin care oamenii de stiinta participa la distrugerea omenirii din dorinta de a invata cat mai multe

| Verdunkleten a răspuns:

Personal l-as clona pe Hitler si l-as pune ca presedinte in Romania :d

| YepIsSuspended a răspuns:

Nu știu și nu cred ca exista, sincer, daca ar exista ar fi super k ar face ea totu' în locul meu si eu as lenevi toata ziua pe TPU.rotongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea buna ca nu mi-ar placea sa merg la puscarie pentru ceva ce ii debiteaza mintea unei clone de-ale mele daca ar fi sa am.Sau te-ai referit la clonarea embrionilor, folositi in medicina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faca ce-or vrea numa pe mine sa ma lase in pace mi-o ajuns o viatalaughing
ma gandesc cai buna daca se foloseste la clonarea organelor pentru transplanturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clonele imbatranesc repede!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clonele imbatranesc rpd!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine il clona pe MJ pe Elvis!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om reprezentind copia altuia nu mai este o fiinta umana!

| naya a răspuns:

As vrea sa fie clonat Vlad Tepes.