| AntipaticuPreasfant a întrebat:

Ce parere aveti despre desenele animate din anii 2000 si cele din anii 2010?

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Diferenta de la pamant la soare...

| DorelSudoru a răspuns:

Animeurile sunt mult mai bune ca desenele de pe tv, daca pot zice asa

| Bogdanux a răspuns:

E o diferenta colosala.Cand o vad pe sora-mea ca se uita la prostiile astea de desene, imi pare rau pentru ea.

| Bezea a răspuns:

Depinde acum la ce tip de desene te referi. Daca te referi la cele de pe cartoon network/jetix/fox kids(nu stiu daca mai exista) cele vechi sunt infinit mai bune cele din ziua de astazi(asa zisele cartoons). Daca te referi la anime sau animatii pixar nu este loc de comparatie sunt infinit mai bune cele din ziua de azi fata de cele din trecut.

| elasexygagica a răspuns:

Eu nu ma uit la desene, eu ma uit la filme pornolove struck

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Mie imi placeau foarte mult desenele de acum cativa ani.Imi amintesc ca eram mica si imi placea sa ma uit la desene non-stop.Acum,si desenele si-au pierdut farmecul copilaresc.Majoritatea sunt cu lupte,batai, forte negative, raufacatori si altele.Nu imi amintesc desenele de pe vremuri sa fi fost asa.Sunt scarbita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Siracuzia):

Si atunci erau desene cu batai la care te uitai cu placere, de exemplu Samurai Jack, Spiderman, Justice League, Batman... Si altele care mi-au placut foarte mult, Jim Button, Pisoiul Eek, Familia Flinstone, Familia Traznita(in special sezonul 2), Lumea lui Bobby, Curaj cainele fricos, Laboratorul lui Dexter, Ed Edd si Eddy(macar asta a mai ramas pe CN), si multe altele.
Pacat ca acum se difuzeaza doar hana banana si alte prostii, care nici macar nu sunt desene.

| DEBrown a răspuns:

Asa cum anii au crescut, asa si valoarea desenelor a scazut. In 2000 vedeai ceva comic si educativ in acelasi timp, acum nu prea mai ai ce alege. Nu voi uite niciodata Viata cu Louie, Copiii de la 402, Piratul Jack, Jim Button, Ce-i cu Andy, Franklin, Printesa Sissi, Simsala Grimm, Anderson Povestitorul, Johnny Bravo, Ed, Edd si Eddy, Laboratul lui Dexter, Willy Fog, Gemenii Cramp, Povestiri din Cripta, Zambetul lui Sharon, Curaj, Pisoiul Eek, Lumea lui Bobby, si multe altele. Acum avem doar porcarii.

http://desene-vechi.blogspot.com/pe/desene-in-romana.html

| noi3 a răspuns:

Gradul de violenta.
si nu inteleg unde au disparut desenele de tip documentar.

| bendis92 a răspuns:

A scazut calitatea dramatic laughingnumai prostii acum, fata de ce vedeam inainte...personal anii 2000 nu mi s-au parut cine tie ce comparativ cu tom&jerry si filmele disneybig grin

| Castorul a răspuns:

Cele din anii '90 si 2000 erau mult mai amuzante. Adica acelea intr-adevar mai semanau a desene. Plus ca personajele erau simpatice, iar actiunea amuzanta.
Acuma nu vezi decat actori sau caricaturi facute la repezeala pe calculator "sa para 3D" care se prostesc pe ecran. Mi-e dor de vremurile cand eram mai mic straight face

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Pai,anul 2000-foarte ok,astea si cele mai vechi, lumina copilariei mele, ma uitam cu multa placere la ele big grin. anul 2010-un **** gestant ce dezvolta alti cacati.

| totmike a răspuns:

Alea din 90-2000 au fost o parte importanta a copilariei mele si sunt convins ca si a altora. fara sa stim sau sa vrem neau influentat.o influenta buna care acum ne ajuta. fata de un copil care se uita acum la rahaturile din ziua de azi noi suntem mai bine dezvoltati atat mintal cat si din alte puncte de vedere.privind desenele din ziua de azi poti invata numai tampenii.ii fac pe copii duri egoisti agresivi si le baga in cap fite de vedeta(vezi hanna montana).so, dupa parerea mea desenele erau mult mai bune si mai educative prin 2000.

| Fafy a răspuns:

Saluthappymie mi se par foarte frumoase cele din anul 2000si acum ma uit cu placere atunci cand se difuzeaza. cele din 2010 pot avea influente negative asupra copiilor care se uita la ele.nu au tocmai un caracter educativ...

| Yoana a răspuns:

Cele de acum mi se par asa plictisitoare si parca nu mai au nici un efectoh go on. Cele din 2000 erau superrlove struck foarte amuzante si chiar super fainee. Imi place foarte mult "Fox Kids" love struck acum nu mai e canalu' alasad.