| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Dumnezeu, Iisus Hristos si preoti?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu uita criminali!
Dumnezero rocks! \m/

| Angel0 a răspuns:

Ca mare este gradina lui.Ce sunt aia "peodifili" ca tot a venit vorba?

| tsevaoth a răspuns:

De ce-I legi impreuna? Sistemul preotesc catre Dumnezeu a fost inainte de Cristos si numai in Israelul antic.Tot ce a aparut preotesc dupa Cristos este inventat de oameni care vor putere asupra altor oameni.Preotimea de azi sau clasa clericala nu mai are nici o valoare in fata lui Dumnezeu indiferent de orice religie crestina,unul singur slujeste azi ca Mare Preot pentru fiecare crestin adevarat, Isus Cristos, restul sunt doar frati in credinta asa cum erau si apostolii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei face cunostinta cu adevarata oaste a domnului,de ingeri,heruvimi, serafimi, si alte cete de ingeri si sfinti.ar trebui sa te rusinezi de insusi ingerul ce-l ai alaturi, si pe care-l vei vedea cand va veni ceasul.vei vedea atunci unde vei intra de rusinea intinarii tale fata de stralucirea, curatenia si bunatatea lui. ceilalti; sant dar oameni sclavi ai pacatelor lor si slujitori ai carnii ca mine si ca tine.

| fetitzadulke26 a răspuns:

U esti cam prost copile, sau ce esti u copil tufis...