| Theo94 a întrebat:

Ce parere aveti despre experimentul rusesc/sovietic din anii 1940's in care au tinut un cap de caine in viata ceva timp cu ajutorul unor aparate? Videoclipul mai jos.

https://youtu.be/KhzEMJHQt2I?t=36

https://en.wikipedia.org/wiki/Experiments_in_the_Revival _of_Organisms

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Au vrut să dovedească faptul că Dumnezeu nu există și că omul îi poate lua locul!
Până la urmă sistemul sovietic a dispărut și s-a dovedit că omul nu poate fi Dumnezeu!

| Zuzu1991 a răspuns:

Stiu ca l-a apucat oroarea chiar pe doctorul ala dupa ce a readus la viata un barbat mort de vreo 10 zile, si s-a lasat pagubas
chestia e oribila daca nu apreciezi gore
dar dpdv medical e matreata... RAU!

| Dintrebare a răspuns:

Au mai fost cateva experimente similare in secolul trecut. Iar rusii au facut-o lata inclusiv cu Laika, catelusa pe care au trimis-o in spatiu. Ce poti sa zici despre toate astea: horror. Partea buna e ca intre timp s-a dezvoltat codul de etica in cercertarea stiintifica.

| Morbid a răspuns:

Oameni bolnavi, de astia nu ar trebui sa ai mila. Ar merita torturati, pus jar pe piept si fundulet si biciuti pana la sange.