| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre satanismul modern?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceeasi parere pe care o am si despre ateism: o parere buna pentru ca indeamna la progres si la o gandire rationala.

| Ankhulnb a răspuns (pentru anonim_4396):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

15 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Toate doctrinele sunt moduri de manipulare. Toate se bazeaza pe imaginatie. Toate sunt utopii, nascociri, inselatorii. Toate au cai verzi pe pereti in propaganda.

| Angel0 a răspuns:

Nu tocmai buna. Dar in orice caz mai buna decat despre ateism.

| Dmonik a răspuns:

Nici satanismul nu mai e ce-a fost! Unde e, domnule, seriozitatea, implicarea, jertfa pe altarul unei credinte?
Jur ca nu stiu ce se intampla cu oamenii, sunt din ce in ce mai superficiali! Asa-i, Paulla?

| DorelSudoru a răspuns:

Da... poate... dar de ce intebi. e un ateism cu niste principi si reguli in plus

| DorelSudoru a răspuns:

@Paulla...Am zis ce este.greseala mea. Mi se pare ok mai ales ca unele principi le aplicam toti in viata de zi cu zi fara sa ne dam seama sau sa stim de ele. Oricum este mai bun ca crestinismul pentru ca nu are nici un zeu...deci e cea mai buna religie (daca e o religie)

| Paulla a răspuns:

@LightYagamiDN m-ai citeste odata intrebarea. Eu am intrebat ce parerea ai despre, nu ce este.
@darrio2007 da, sunt adepta a satanismului modern. Probleme?

| Kosuchin a răspuns:

Mai bun decat crestinismul, din unele puncte dvdr

| mgtow a răspuns:

De unde ai mai scos-o si pe asta?

| luana1 a răspuns:

Ceri opiniile celorlalti din ce motiv? Pentru a impresiona, pentru a dezbate pe tema asta? E alegerea ta, poate ca in acest fel dai tot ce-i mai bun din tine si te poti manifesta.

| 4b a răspuns:

A evoluat; n-am nimic cu cei care fac parte din aceasta categorie, insa e o prostie...si ink ceva, e mult mai prejos decat crestinismul, ptk din porcaria asta, GREU mai iesi sanatos la capstraight face

| darrio2007 a răspuns:

Satanismul a fost si va fi la fel dintotdeauna, ca doctrina. Dar parerea ta? Esti adepta a satanismului?

| EBC a răspuns:

Daca acum e cel modern. inseamna ca a existat si unul `preistoric`?

| Analytical a răspuns:

Ce cred despre tine ca persoana?! ai un suflet distrus si faramitat ca o cenusa! mi-am permis, in urma intrebarii tale. cauta raul ca rau vei ajunge! la fel si toti coca' de aici care nu stiu ca sufletul e o valoare, un dar, pe care il jigniti cu simplul fapt ca existati! iar inteligenta, intr-adevar doare! Sufletulul ma doare cand va aud cu ce tampenii va ocupati! te doare creierul de la atata posedare! nu judeci coerent, nu-ti da drumul de la etaj! pentru ca la sinucidere esti indemnat si spre Locuinta Mortilor chemat! chin, lacrimi si durere vei dobandi intr-o astfel de "infectie umana"! si, PENTRU TOTI! : NU RELIGIA TE MANTUIE! MANTUIREA E PERSONALA!

| PussyfootMissSuicide a răspuns:

Mie mi s epare in regulabatting eyelashes cat timp faci ce vrei cand vrei si unde vrei. fara sa te supui "Domnului" asta inseamna aharhiebatting eyelashes viata fara reguli la care probabil toti visam