| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre sinuciderea asistată?

4 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Sinucidere asistata? Te referi la eutanasie?

1. Daca vrei sa mori, mi se pare demn sa te omori tu.

| Mădă0611 a răspuns:

E o necesitate. Ce rost are sa suferi daca o sa mori curand. Citeam un articol referitor la asta si cica in Olanda, parca, bolnavii de cancer nu se mai streseaza ca stiu ca o sa poata sa moara cand vor, concluzia autorului era ca e ceva rau. Pai oricum moare omul, fii om si ajuta-l sa nu sufere.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sunt de acord cu ea. Fiecare are dreptul sa moara cu demnitate.

| Pinocchio a răspuns:

Sunt de acord cu eutanasia, decat sa suferi fara ca sa exista nici o speranta pentru recuperare, mai bine sa decizi tu felul in care vrei sa mori (la nastere nu poti tu sa decizi, macar la moarte sa ai acest drept).