| RenataG a întrebat:

Ce parere aveti despre tornadele solare care vor lovi pamantul in 2012 su 2013? crede ti ca va fi sfarsitul lumii cum se spune?

Răspuns Câştigător
| andre999 a răspuns:

Nu sunt tornade solare sunt furtuni solare, acestea reprezinta ejecti coronale masive din corona Soarelui (stratul exterior) care sunt incarcate ionic. Ele interfereaza cu electricitatea si distrug generatoarele, satelitii deci telecomunicatiile. Oamenii sunt foarte putini afectati direct de aceste furtuni. Nu va fi un sfarsit al lumii, ci un sfarsit al lumii tehnologice cel putin pentru 8 luni de zile.
PS iuliana : nu sunt prosti, furtuni solare au fost mereu cu precadere la sfarsitul ciclurilor de 11 ani si au creat probleme tot timpul. Sa nu uitam pana de curent din Canada de prin 86. Cand conditiile necesare se vor intruni adica patat solara sa fie in directia Terrei si ejecia sa fie foarte mare atunci vom ramane fara curent. Maximum solar este abia la inceput va atinge apogeul in 2012.

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da mai ce soarta cruda pe cei din generatia mea.Sa murim asa tineri, mai ca imi vine sa imi plang de mila. Dar pana la urma nu depinde de mine sau de tine sa schimbam ceva.Noi doar ne putem agita.Si suntem cei mai buni la astaoh go on
Daca m-ai pune sa aleg as alege varianta din Armaghedon cu asteroidul.Ar fi mult mai intresanta si mai rapida decat cea cu Soareleoh go on

| Duhovnicul a răspuns:

Foarte tare, sa vina. Asa scapam planeta de prosti big grin. Atata lucru stiu si eu ca nu traim vesnic, asa ca ce mi-e apocalipsa, ce mi-e o moarte banala in care sunt implicat intr-un accident de masina thinking

| jumpper a răspuns:

Despre Sfarsitul lumii intreba si Sf Apostoli pe Mântuitorul Hristos, iar acesta le raspunde ca: "despre ceasul acela nimeni nu stie, nici îngerii, nici Fiul ci numai Tatal. " iar in alt loc zice." Ca sfarsitul omului vine ca un fur cand nimeni nu se asteapta, de aceea privegheati si va rugaţi ca nimeni nu stie cand v-a fii. Ca de ar stii stapanul casei la ce ora din noapte va veni hotul, ar sta si ar pazi, dar nimeni nu stie cand vine. "
De aici desprindem ca nu e important cand va veni Sfarsitul lumii, ci important v-a fii cum ne v-a prinde pe noi acel sfarsit. De aceea zice sa ne rugam si sa priveghem la fapte bune ca putem muri si inainte de Sfarsitul lumii sau chiar atunci.
Sfarsitul poate sa fie si maine si in 2012 sau poate peste 1000 de ani. Numai Dumnezeu hotaraste cand va fi. Ar putea fii atunci cand v-a inceta rugaciunea si Liturghia din Biserica.

| UNfriendLY a răspuns:

Sfarsitu lumii laughing))))))))))))))))))
stai lin nu vine acu dupa colt
mai avem de tras.
intr-adevar va fi foarte cald insa au mai fost astfel de intamplari in trecut

| mossu a răspuns:

Nu se spune nici unde cand va fi sfarsitul lumii.Calendarul Maia(daca la el faci referire)atunci se termina. Maideparte nu au stiut sa mearga.

| iuliana_8815 a răspuns:

Eu cred cai vreo prostie dea lor ca sa ne sperie pe noi

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Nu cred. dar ar fi mai bine sa fie sfarsitu.si asa e o tara de raha*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mare prostie

| Anonim_5618 a răspuns:

Da, sigur happy

e prea stupid tongue

| Peto a răspuns:

Sincer eu nu cred in asa ceva. parerea mea este ca numai Dumnezeu stie cat vom mai trai.este adevarat ca nostradamus a spus adevarul cu ploile si seceta si criza. insa acum o sa vedem. Eu una nu cred

| RenataG explică:

Sau*