| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti?

Exista viata/lumea de dincolo?

Dovada lumii de dincolo adusa de un neurochirurg! Deci un om de stiinta.

Doctorul Eben Alexander este dovada vie a vietii de dupa viata.

UN OM DE STIINTA ADUCE DOVADA LUMII DE DINCOLO
De asemenea toata povestea experiente lui NDE se afla in cartea"Dovada lumii de dincolo"(Dr. Eben Alexander) care a devenit si bestseller.

Creierul doctorului Eben Alexander a fost atacat de o boala extrem de rara. Timp de sapte zile s-a aflat în coma. Apoi, tocmai când doctorii se gândeau sa întrerupa tratamentul, ochii bolnavului s-au deschis brusc. Se întorsese în lumea aceasta.

Însanatosirea lui Alexander este un miracol medical. Dar adevaratul miracol al povestii sale se afla altundeva.

Cât timp corpul lui a zacut în coma, Alexander a calatorit dincolo de aceasta lume si a întâlnit o fiinta angelica. Aceasta l-a calauzit în cele mai departate tarâmuri ale existentei superfizice. Acolo s-a întâlnit si a vorbit cu sursa Divina a universului însusi.

Înainte de aceasta calatorie, el nu gasea împacare între cunostintele de neurochirurg si credinta în ceruri, Dumnezeu sau suflet. Astazi, Alexander este convins ca adevarata sanatate nu poate fi dobândita decât atunci când realizam ca Dumnezeu si sufletul sunt reale si ca moartea nu reprezinta sfârsitul existentei personale, ci doar o tranzitie.

Dr. Eben Alexander a fost în ultimii 25 de ani neurochirurg universitar, lucrând timp de 15 ani la Brigham & Women si la Spitalul pentru copii din Boston al Facultatii de Medicina Harvard.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bineînțeles că există viața de apoi, oricând ar însemna să se petreacă asta! Când ești în coma, se întâmplă să mai evadezi din corpul fizic și astfel treci pe plan spiritual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una este sa fii in coma. Alta sa fi mort de-a binelea.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

A avut cortexul, neocortexul complet nefuncțional și nu se poate explica științific ce a avut.Cand creierul e nefuncțional nu poate avea NDE.Dr Eben a avut.Asta e senzational.

| Helper07 a răspuns:

Acest om a fost in coma, nu a fost mort. Crezi ca Satan nu are putere sa creeze viziuni inselatoare? Are.

| AvalohAlyn explică (pentru Helper07):

A fost în comă dar avea creierul mai precis neocortexul complet nefuncțional și nu se poate explica științific experiență lui NDE.E un miracol că și-a revenit și ceva senzațional ce a trăit.E o dovadă clară a vieții de după moarte.Si lasă-mă cu satan al tău, poate nici nu exista. Dumnezeu nu are contracandidat.

| Helper07 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Spune-mi, constiinta e localizata undeva in creier?