| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti? "Un copil e un cadou de la Dumnezeu."
Aceasta zicala nu are nici o logica.

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Există ceva în delirul mintal numit creştinopaţie sau religie care să aibă logică?!

| Vizitiul a răspuns:

Un copil e cadoul sacru al iubirii sau, cel putin, asa ar trebui sa fie. Sa nu aud ca dzo e iubirea, ca iar fac urat.

Apache
| Apache a răspuns:

Ba are ma...
fie ca este un miracol sau nu...un copil este cel mai de pret dar pe care il poate primii cineva!

| Skylar a răspuns:

Ah.ba are...e ca si cum cineva ti-ar da un range rover care consuma o tona de motorina la suta de kilometrii extrem de greu de intretinut.Cam asa e si cu filozofia asta.

| chelstone a răspuns:

Oamenii astia sunt paraleli cu stiinta, se vede ca multi dintre voi au ramas in urma cu evolutia, sunteti niste primitivi, idolatrizati zeii morti, si puneti pe seama lor orice lucru intamplat, inapoiatilor.

| chelstone a răspuns:

Presupun ca acei copii care se nasc cu malformatii sunt cadouri de la draci, nu?

| NickiMinaj a răspuns:

Normal ca e dar, de-aia i se si taie panglica la nastere...

| deeeeeebora a răspuns:

Si faptul ca unii incearca sa faca copiii si nu reusesc? ce este? nici un fir din cap nu-ti pica fara voia Lui Dumnezeu-asa spune Biblia, nu eu.Acuma are logica? bineinteles doar daca crezi cu adevarat in Mantuitorul lumii.

| VladSilviu a răspuns:

BRAVO Inteligentilor: totu e demonstrat stiintific, de cand apare copilu, de ce nu poate face 1 mama un copil, apsolut tot! dar vb cu cei care nu au citit odata o carte...

| Bastet a răspuns:

Oh,ăsta e darul lui Dumnezeu că ne-o tragem fără prezervativ.

| jojo_2491 a răspuns:

Se vede ca esti inca copil.pentru orice parinte un copil e un dar si e de la dumnezeu pentru ca EL a facut posibil acest lucru.sunt multe persoane care isi doresc un copil si se straduiesc ani de zile sa-l faca, iar atunci cand apare copilul sigur ca este considerat un dar de la dumnezeu.

| SummerR a răspuns:

Ba are logica.Degeaba vrei tu sa faci copii daca Dumnezeu nu vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@MyLoveJB
Stiu foarte bine cum se formeaza un copil si unde, dar nu il pune Dumnezeu acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@deeeeeebora
"Asa spune Biblia", dar doctorii sau oamenii de stiinta ce spun? Si poate te mai uiti la o cartulie, un documentar ceva nu numai biblia, si o sa gasesti raspuns la intrebarile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| WayToManySuckers a răspuns:

Cum nu are nicio logica, pai stai putin, tu ai mai pune aceasta intrebare daca nu ai exista?
Te-ai gandit la asta?
"Un copil este darul lui Dumnezeu" - Adica nu orice femeie sau orice barbat pot sa faca un copil, sunt atatea femei care isi fac sarcini artificiale si se insamanteaza pentru a avea un copil.
Iar un copil iti face viata mai buna, te face sa ai o perspectiva mai buna asupra vietii.
Cati ani ai tu acum? Poate esti prea mic/a sa intelegi, oricum, cred ca te-ai prins.

| iLovedYou96 a răspuns:

Uite: "UN COPIL E UN CADOU DE LA DUMNEZEU" inseamna ca atunci cand doi oameni ( o femeie si un barbat) se casatoresc isi doresc mult sa aiba un copil iar Dumnezeu le daruieste un copil. Bafta!

| Fulger149 a răspuns:

Pai sunt unele femei care isi doresc sa aiba copii dar nu pot avea deci... este un dar de la DUMNEZEU.