| Vernusio a întrebat:

Ce parere aveti voi despre dezvoltarea personala?

Răspuns Câştigător
| gorgon a răspuns:

Eu zic ca dezvoltarea personala pune accent pe dezvoltarea sinelui, trebuie sa simti ca vrei sa fii mai bun si sa actionezi in consecinta, sa schimbi ceva la modul in care tratezi anumite situatii. Sa-ti doresti sa fii mai bun e ceva minunat, daca iti si reuseste, eforturile vor fi recompensate prin ceea ce tinteai de la inceput ma gandesc. Eventual iti vei schimba si starea interioara cumva, ceea ce e delicat, dar daca stii sigur ce-ti doresti nu exista impedimente. Iti doresc numai reusite

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dezvoltarea personala nu o obtii din carti. Cartile mai mult te incurca. Bazeaza-te pe discernamantul tau. Uita-te in jur si observa-i pe altii cum sunt si vei stii care gen de oameni (de personalitate) iti place. Apoi incearca sa le urmezi exemplul. Bineinteles, asta nu este de ajuns. Cultura generala te va ajuta, socializarea si experienta din viata de zi cu zi. Cu rabdare si cu pasi marunti. Nu te gandi ca se poate obtine printr-un "salt"; nu e ceva care se poate obtine peste noapte.

| Adry05 a răspuns:

Daca chiar te straduiesti sa-ti schimbi gandirea si urmezi ce scrie pe acolo, d epreferat in mai multe variante, chiar cred ca poti obtine ce-ti propui. Oricum schimbarea porneste in primul rand din noi.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E ceva care fuge de colo colo, nu sta intr-un loc si nu poate pune mana pe ea toata lumea.

| Arii2 a răspuns:

O parere buna. Te ajuta sa vezi potentialul din tine.