| AvalohAlyn a întrebat:

Ce rost/sens exista cu viata asta?

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Rostul vietii tale doar tu poti sa-l gasesti. Ce-ti place tie? Ce-ti bucura sufletul? Viata e o sansa de a avea experiente, de-a simti, de-a te face util celorlalti...

| crud a răspuns:

Sa spunem ca iti pica in brate o paine. Te intrebi: ce-o fi cu painea asta? nu am nevoie de ea. O arunci. Mai tarziu iti este foame si te gandesti: immm, daca nu as fi aruncat painea aia... Cam asta e cu viata: o ai si nu stii ce sa faci cu ea? mergi inainte, invata cate ceva din tot ceea ce ti se intampla, pentru ca orice are rostul sau, chiar daca tu o sa iti dai seama de asta mai tarziu. Traieste frumos!

| Robert160 a răspuns:

Sa avem anumite trăiri, experiențe.

| StoianMario1990 a răspuns:

Rostul vietii este sa inveti ce este fericirea cu adevarat.Sa te trezesti ziua cu implinirea in ochi.Rostul ei este sa-ti implinesti visele indiferent de conditiile in care traiesti.