| AvalohAlyn a întrebat:

Ce sa studiez mai întâi astronomie sau astrologie?

5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Astronomia

| DonEduardo a răspuns:

Astrologia e o prostie, categoric astronomia. Dacastudiezi astrologia, e ca si cum ai studia manualul de vraji al lui Harry Potter.

| Gligore2000 a răspuns:

Orice,rezultatul va fi acelasi.

| BabaOarba a răspuns:

Astronomia este stiinta, astrologia este pseudostiinta. Nu fa confuzie.

Astronomia este studiata si dezvoltata in universitati din toata lumea, este peer review, sunt programe stiintifice din cele mai ample in acest domeniu, cum ar fi misiunile spatiale.

Astrologia se face in bucatarie, de persoane gen Neti Sandu, fara studii de specialitate, care au un oarece program pe calculator care le da in bobi.

Sa crezi ca poti "ghici" viitorul este o fantasma. La horoscop iti spune zilnic niste lucruri atat de generale, incat poti foarte usor sa le adaptezi in parte sau in totalitate la oricine, si sa ai impresia ca "s-a indeplinit". Si cand chiar nu merge, mai bagi un ascendent sau mai stiu eu ce, care sa iti "explice" si exceptiile si sa dea rezultatul dorit.

| karma123 a răspuns:

Depinde ce vrei sa devii, ce te pasionează, eu zic astrologia