| Exilee a întrebat:

Ce se intampla cand prostia si ignoranta tind spre valoarea nula-0?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Stai liniştit, nu vei afla niciodată.

Ştii ce spunea Einstein despre Univers şi prostia umană?
Doar în cazul primului nu era sigur.

NOname
| NOname a răspuns:

"Ce se intampla cand prostia si ignoranta tind spre valoarea nula-0?"

Mori.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Bine zis. big grin

| Dreamer a răspuns:

Conform intrebarii tale, daca ar exista o scara a prostiei si a ignorantei, logic dpdv matematic valoarea 0 ar insemna ca nu exista.

Asadar, raspuns: Esti aproape cel mai inteligent om din lume din cauza ca nu sti ce este ignoranta!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Se perfectioneaza! laughing

| sublime89 a răspuns:

Se intampla asta vreodata? laughing

| Lizzu a răspuns:

Apare trezirea la realitate.

| Duucu a răspuns:

Dacă oamenii ar deveni inteligenți, eu m-aș face idiot.Nu că nu sunt deja...

| grab a răspuns:

Inseamna ca ai mari sanse sa intelegi ceva din viata asta, facand exact ce trebuie sa faci, nu ce cred altii ca e bine pentru tine.

| Seby90 a răspuns:

Cuvintele pot fi sinonime, ignorant si prost. Dar, cand spui ca tind spre valoarea nula, te referi ca nu devin oameni culti, inteligenti? Sau ca devin legume.

Presupun ca primul caz, totusi ca sa iti raspund la intrebare, cred ca am ajunge la alt nivel, am deveni cu adevarat o civilizatie. Parerea mea. Sau, poate fi si mai rau, mai multe persoane inteligente, cu un idealism profitor ar face orice sa obtina ce vrea.

| Chio9 a răspuns:

Mai degraba spre infinit.

| ALEX2402 a răspuns:

Omenirea involueaza