| terri a întrebat:

Ce se intampla cu corpul uman dupa moarte?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cum se face inmormantarea, daca este in pamant putrezeste, daca este incinerat se transforma in cenusa.

| mgtow a răspuns:

E mancat de viermi pana la oase. Ideal e sa fie incinerat iar daca nu ai bani pentru incinerare lasa in scris sau instiintezi un spital ca vrei sa donezi toate organele care pot salva vieti apoi te vor arde gratuit fara costuri.

| PDora a răspuns (pentru mgtow):

Incinerarea a făcut parte din ritualul de trecere dintre viaţă spre moarte al diferitelor culturi încă din timpuri preistorice, însă o dată cu apariţia şi răspândirea creştinismului, incinerarea a început să fie din ce în ce mai rar folosită şi în cele mai multe confesiuni creştine este văzută ca tabu.

| terri explică (pentru PDora):

Multumesc.dar nu este ceea ce caut!

| mudokins78 a răspuns:

Intra in a 5-a dimensiune!

| CristianXP25 a răspuns:

Hmm, imediat dupa moarte vederea persoanei decedate dispare prima, sunetul ultimul.
Dupa, se inmormanteaza si dupa o perioada mai raman din el decat oasele