| AvalohAlyn a întrebat:

Ce sens are viața umană?
Voi ce sens v-ați găsit pentru voi și viața voastră?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Chiar presupunând că nu are niciun sens, tot e mai bine aşa decât dacă nu o aveam. Foarte puţini sunt oamenii care se gândesc la sinucidere sau care spun "mai bine nu mă năşteam". Majoritatea se bucură că au venit la viaţă, se bucură că sunt încă în viaţă şi încearcă să amâne ziua morţii cât de mult posibil.

4 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu sti curiosii mor primi.

| Nilsson a răspuns:

Uite 16 definiții de ale scopului vieții date de niște speakeri motivaționali:

https://www.finerminds.com/......al-people/

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

„Menirea vieţii tale e să te cauţi pe tine însuţi." — Mihai Eminescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi 2 nu cred ca vom avea sens niciodata fiindca depresia cronica chiar si dupa ce te vindeci lasa sechele si mereu vom fi predispusi la depresie asta nu stie multa lume care spun ca tratamentul ajuta, ajuta pe naiba, e semi eficient cat timp le iei si au fel si fel de efecte secundare plus dau dependenta deci iti spun adevaru in fata nu vom avea o viata usoara
Este ca o boala autoimuna, te lasa cateva clipe in pace si cand nu te astepti te ataca si mereu si mereu revine ...eu sufar de 12 ani de depresie si stiu despre ce vorbesc. bolile psihice cronice creeaza cea mai mare suferinta omului si nu au leac de vindecare
Cred ca se poate scapa traind mereu prezentu si a fi in stare mereu de prezenta asta nu ne invata psihiatrii si psihologii
Dar am observat pe Youtube un om laurentiu marga care chiar cunoaste si vorbeste logic si clar ca se poate el te poate invata tehnici de a ramane in prezent. Omu chiar stie despre ce vorbeste, e maiestru. deci apeleaza la el daca vrei sa fi bine psihologii si psihiatri nu o sa te scape de aceste boli crede-ma.o sa apelez si eu cand o sa stau mai bine cu banii. vezi ca il gasesti si pe Facebook trimite-i cerere de prietenie si vorbeste cu el sau vezi ca are la unele clipuri a lui pe Youtube numarul lui de telefon. Nu te mai indopa cu pastile ca pastilele sunt apa de zahar crede-ma plus ca te lasa fara energie, fara vlaga te simti slait de puteri iti da stari de somnolenta ele au rolul de a calma bolile nu de a le trata, vindeca.
Daca ii urmaresti toate clipurile omului o sa vezi despre ce vorbesc, psihiatri sunt niste sarlatani care se gandesc doar la profitu lor, nu ii intereseaza starea noastra. chiar psihiatru meu (femeie) mi-a dat de inteles ca pastilele nu te scapa de depresie, poate de episod depresiv da dar depresie cronica cum avem noi nu! Tu iei de atatia ani antidepresive si vezi ca in continuare te simti rau de aceea te-ai si ingrasat de ele sa stii iti fac mai mult rau decat bine.de aia tot iti vorbesc sa practici un sport ca ala te va ajuta mult mai mult devat balariile de pastile care te face cat un sumo.
Ascultama ce iti spun cu pastile nu vei scapa ba chiar inrautatesti situatia pe termen lung.sunt 2 tipuri de depresii, una e psihica si una organica ...de acea ti-am zis sa verifici tiroida.sar putea unica noastra sansa sa fie acest tip laurentiu, altfel prevad o psihoza care duce glont spre schizofrenie daca vom sta mereu asa izolati.