| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Ce stiti despre molii? Vreau cat mai multe informatii despre molii daca se poate, ofer funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bă da de ce ți-e așa frică de molii? Mă rog, Molie este denumirea dată unui grup de insecte, asemănătoare cu fluturii. Moliile care trăiesc pe insule au adesea aripi foarte mici și mai degrabă sar decât zboară.

Cea mai mare molie are o anvergură a aripilor de peste 300 mm, de peste 100 de ori mărimea celor mai mici molii inelare, a căror anvergură este de sub 3 mm. Multe specii de molii au aripile de forme ciudate La multe specii de molii, dar nu și la fluturi femelele nu zboară, având aripi foarte mici sau neavându-le deloc.

FUNDOAICĂ

9 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Vai, tu cu molia ta! Stai calm, nu-ti face nimic!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eu am un amic care are un frate mai mare lucreaza la cimitir ca si gropar pe 1300 de lei si mi-a spus ca insecta aceea e ceva obisnuit chiar am vorbit cu fratele lui si sti ce mi-a spus: "Tinere daca vrei mai sunt locuri trebuie doar sa imi spui si te rezolv cu o gropa in 2 oare ca atat imi ia pana o sap pricepi" ei bine cand mi-a spus asta am inceput sa tremur din toate incheieturiile pentru ca eu stiam ce am vazut. Dumnezeu daca vrea ma poate lua la El ori cand vrea e doar o chestiune de timp.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dumnezeu a spus: "Din tarana ai fost creat si inapoi in tarana te vei intoarce" e cat se poate de adevarat https://www.youtube.com/watch?v=RdLVV0kmnGs

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

În numele Tatălui, şi al Fiului, şi al Sfântului Duh. Amin.

| aXy99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Stai asa ca nu am inteles.
"mi-a spus ca insecta aceea e ceva obisnuit"
Vezi ca exista o neconcordanta aici. E si un dezacord, dar eu cred c-ai omis sa scrii ceva. Ti-a spus ca insecta aceea ce? E ceva obisnuit ce?!

| aXy99 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Amicul ala al tau a facut o gluma. Nu ai precizat contextul, dar sunt sigur de asta, nu te mai panica.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru aXy99):

Da, asa mi-a spus ca e ceva obisnuit pe acolo prin cimitir dar numai seara asta nu am mai stat sa spun si ca apare la lumina becului, cred ca la stalpul de iluminat se referea.

| Sonia822 a răspuns:

Poti sa le strivesti intr-un pansament/tifon, apoi rasucesti pansamentul si storci zeama. Zeama o amesteci cu iaurt. N-are zahar si e mai sanatoasa decat siropul ala din market, care are mult zahar si se gaseste in iaurturile cu fructe. Din ce ramane in tifon, poti face friptura. O ceafa de molie e dietetica, are mai putine calorii decat ceafa de porc/

| aXy99 a răspuns (pentru Sonia822):

Malaria vine la pachet?