| Meme10Memu a întrebat:

Ce sunt undele scalare?

"Cunoaștem că undele "scalare", nu sunt de natură electromagnetică și nu au direcție sau mișcare de rotație. Aceste unde scalare pot călători mai repede decât vitza luminii, sunt cele care codifică informațiile despre spațiu și timp în "stenograme" cuantice atemporale și aspațiale cu tipare de interferență."

https://academiadestiintesiterapiicuantice.ro/colapsul-f unctiei-de-unda/

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Majoritatea oamenilor crede ca "stie tot" despre lumea care-l inconjoara. big grin
Si se mira tare chiar si cand observa ca, la munte nu este ca pe mare si iarna nu-i ca vara.
Mirarea lor ar fi si mai mare daca ar trebui sa traiasca pe un alt corp ceresc (exemplu pe Luna) si ar trebui sa gaseasca metode sa supravietuiasca...

Nu cunoastem nici macar functionarea fenomenelor care ne influenteaza in permanenta, cum ar fi gravitatia.
Se pot face multe teorii, dar Omul este prea mic sa inteleaga functionarea Universului.

Deocamdata nu intelegem nici macar modul de functionare a corpului nostru, fiindca este extrem de complexa pentru mintea noastra.

De restul Lumii si legile lui ce sa mai spunem?

| RoCkKiD a răspuns:

In functie de pe cine intrebi pot fi o idiotenie sau chestii care controleaza vremea, mintea, umana si vindeca cam orice boala.

happy

| sierra1 a răspuns:

Pot să-ți ofer un like pentru întrebarea-răspunsă-deja atât de tare?