| anonim_4396 a întrebat:

Ce tehnologie antifurt au trotinetele Bolt, Flow, Lime, care se inchiriaza in Buc?
Banuiesc ca sunt monitorizate prin GPS. Intrebarea mea este: un hot nu poate baga trotineta intr-un beci, unde sa nu o vada GPS, sa ii scoata device-ul de monitorizare si apoi sa o foloseasca pe strazi fara grija?
Mersi!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa te invatam noi cum sa o furi?

| LittlePoppy a răspuns:

Nu poate. Este gasita si sub pat, si in beci, oriunde. Si fiind monitorizata permanent, vor sti unde s-a scos sistemul de monitorizare. Acolo vor bate politistii la usa.

| Iunicu a răspuns:

In primul rând deținătorul poate vedea traseul trotinetei până la locul unde se produce ecranarea semnalului, adică vede fix drumul până la beci.
Există metode simple de bruiaj dar nu le spun pentru că dau idei.
Iar a doua chestiune este modulul de încărcare a acumulatorului care este non standard. Așa că nu o poți încărca.
Eu zic sa strangi niște bănuți și să îți cumperi una chiar și sh.

| Flavianadx a răspuns (pentru Iunicu):

Nu-i vorba ca imi trebuie mie trotineta laughing Vreau sa-mi iau un antifurt bun pentru bicla si nu stiu de care.

| Iunicu a răspuns (pentru Flavianadx):

Și te gândeai că poate cineva folosi trotinetele electrice după ce înlătură sistemul de monitorizare?
Asta că tot veni vorba despre antifurt pentru biciclete.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Flavianadx):

Dacă hoții reușesc să fure o mașină, apoi o bicicletă e floare la ureche indiferent de sistemul antifurt.Cumpără-ți unul cu cifru, nu merită o investiție în așa ceva căci la cât de răi sunt unii de ciudă că nu o pot fura ți-o vandalizează.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

"acum 3 ore | JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Flavianadx):
Dacă hoții reușesc să fure o mașină"

in rrrominica o fura chiar din fata sediului politiei rolling on the floor

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Zuzu1991):

Dar nu doar la noi se poate întâmpla asta.Și mai este posibil să fure din fața sediului chiar mașina poliției căci ei uite ce fac :)) https://www.google.com/......ol-1510463 =))

| udok a răspuns:

N ai si tu cu bulanele alea un amorez ca sa nu te mai plictisesti asa

| Flavianadx a răspuns (pentru udok):

N-o mai lua offtopic. Raspunde la intrebare daca stii.

| Vyoleeta a răspuns:

Daca îi scoți sistemul pe loc e a ta