| Crash94 a întrebat:

Ce unitate de măsură este mV?

Răspuns Câştigător
| Neberius13 a răspuns:

Permite-mi sa te corectez mV e mili volt, MV e mega volt cat despre partea cu tensiunea electrica, asta e corect

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai scris corect, este vorba de măsurarea tensiunii electrice în mini volţi.

| alexs99 a răspuns:

Mega Volt

| Deeutzica a răspuns:

MegaVolt, unitate de măsură pentru tensiunea electrică

| Deeutzica a răspuns (pentru Neberius13):

Este tot acelasi lucru numai ca este intensitatea lui mai mica

| Neberius13 a răspuns (pentru Deeutzica):

Nu poti spune ca un mili volt e egal cu un mega volt deci nu, nu e acelasi lucru...

| CryChristiAN a răspuns (pentru Deeutzica):

E ediferenta URIASA intre un MILI VOLT si un MEGA VOLT.
Nu, nu este acelasi lucru.

| Neberius13 a răspuns (pentru Deeutzica):

Permite-mi sa te corectez mV e mili volt, MV e mega volt cat despre partea cu tensiunea electrica, asta e corect