| SuperGamerRO a întrebat:

Ce urmează după multivers?

Răspuns Câştigător
| tehno125482 a răspuns:

Si nu urmeaza nimic!
dupa multivers (o multime de universuri) nimic nu mai exista!
citez:
Multiversul este o mulțime ipotetică de mai multe universuri posibile (inclusiv universul în care ne aflăm) care împreună cuprind tot ceea ce există și poate exista: totalitatea spațiului, a timpului, materiei și a energiei, precum și constantele fizice și legile care-l descriu.

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cred ca dincolo de multivers urmeaza un spatiu gol imens, in care ar putea incapea inca si alte universuri sau multiversuri, in caz ca va fi nevoie. Adica, daca se va constata ca astea existente in prezent nu sunt suficiente, e loc berechet sa se mai formeze si altele. Pana om zice: Ho! Destul! Nu ne mai trebuie! Ne-ajunge!

| peperonies a răspuns:

Megamultivers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eternitate asta urmeaza.
Evrei 9:27. Şi precum este rânduit oamenilor o dată să moară, iar după aceea să fie judecata,
28. Tot aşa şi Hristos, după ce a fost adus o dată jertfă, ca să ridice păcatele multora, a doua oară fără de păcat Se va arăta celor ce cu stăruinţă Îl aşteaptă spre mântuire

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate el cred ca vrea ceva stintific nu din biblie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru tehno125482):

Da si eu i-am dat un raspuns stintific, uite aici de ce-am zis despre Eternitate.
https://hranasufleteasca.com/2015/04/05/universmultivers-eternitate/

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt stintifice?
Evrei 9:27. Şi precum este rânduit oamenilor o dată să moară, iar după aceea să fie judecata,
28. Tot aşa şi Hristos, după ce a fost adus o dată jertfă, ca să ridice păcatele multora, a doua oară fără de păcat Se va arăta celor ce cu stăruinţă Îl aşteaptă spre mântuire

| anonim_4396 a răspuns (pentru tehno125482):

Pai sunt intr-o stransa legatura cu ce-am zis.
Eternitatea, cand m-am gandit la asta, mi-am adus aminte de aceste versete.

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine boss atunci mai intai ziceai ceva stintific apoi ziceai biblia spun ca,, Evrei 9:27. Şi precum este rânduit oamenilor o dată să moară, iar după aceea să fie judecata,
28. Tot aşa şi Hristos, după ce a fost adus o dată jertfă, ca să ridice păcatele multora, a doua oară fără de păcat Se va arăta celor ce cu stăruinţă Îl aşteaptă spre mântuire,, inteles?

| anonim_4396 a răspuns (pentru tehno125482):

Nu cred ca trebuia sa fac double post pentru asta happy
Anyway apreciez sfaturile tale

| tehno125482 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate dar precizeaza pentru ca raspunsul tau e si stintific si biblic.