| Niros19 a întrebat:

"Cel ce iubeste viata il iubeste pe Dumnezeu pentru ca Dumnezeu este viata" Ce parere aveti vreau pareri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caci viata vesnica este aceasta; ca omul sa adune cunostinta despre tine si despre cel ce l-ai trimis tu.adevarat va spun; Eu sunt adevarul calea si viata.veniti cei inseatati si va voi da apa vietii, veniti cei flamanzi si va veti satura.invataturi ale mantuitorului Iisus Hristos.

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus este calea adevarul si viata.

| EmaS a răspuns:

Cine are pe Fiul are viata, cine n-are pe Fiul lui Dumnezeu, n-are viata.

| Alphawolf a răspuns:

Cum a dedus autorul citatului ca Dumnezeu este viata? Oare se numeste subiectivism?

| mgtow a răspuns:

Dumnezeu e cineva acolo unde noi nu il putem vedea, el iubeste persoanele care fac fapte bune.

| dexro a răspuns:

Daca Dumnezeu este intr-adevar viata si numai viata da este adevarat. Dar din punct de vedere al religiilor ce il venereaza pe Dumnezeu, El este mai mult decat viata asa ca tind sa cred ca aceasta zicala este spusa de un om ce fie constient fie inconstient vrea sa adune adepti prin manipulare ca exemplu:
- Nu asa ca iti iubesti viata ateule? Vezi ca si tu crezi in Dumnezeu dar iti este frica sa accepti, crezi deoarece Dumnezeu este viata iar tu iubesti viata.

| Shery a răspuns:

Nu e o deductie, asa scrie in Biblie: Ca Dumnezeu este Viata. Citatul acesta nu este pentru cei care nu cred in Dumnezeu, nici nu vrea sa spuna ca daca esti ateu nu iti iubesti viata(desi este posibil). Atunci cand ne ceri parerea despre un citat, ar fi bine sa precizezi si sursa.

| edytzu4 a răspuns:

viata este o pregatire pentru viata cereasca. Daca iubim viata inseamna ca dorim sa trecem de ea la Dumnezeu. Funda big grin?

| Alex_2466 a răspuns:

Sunt de acord cu asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii nu pot concepe acest citat, nu pot sa ajunga sa-l aprofundeze. Insa, eu-s de acord cu el. (Da, Dumnezeu este viata!)
Dumnezeu, a daruit oricarui om, o suflare, ce se numeste ''viata''! Asta e parerea mea.

| Steaua10 a răspuns:

Sunt aberatii.L-am iubit pe Dumnezeu 18ani si acum ma caiesc.Nu exista zei, d-zei, ingeri si diavoli.