| Vernusio a întrebat:

Chiar exista planeta Nibiru sau planeta X? E adevarata toata treaba asta?

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu există așa ceva, e doar o chestie pentru pasionații SF sau o chestie pentru a speria prostimea în fiecare an legat de sfârșitul lumii.

| GPA a răspuns:

Da, exista planeta X sau cum ii zic "Maiasii", Nibiru...
Are orbita in apropierea pământului, trece prin sistemul nostru solar, dar foarte aproape de Pământ.

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Planeta_X

| johnnny123 a răspuns (pentru GPA):

Tu înțelegi cuvântul "ipotetic"?

IPOTÉTIC, -Ă, ipotetici, -ce, adj. Bazat pe o ipoteză; prezumtiv, presupus; nesigur.

Chiar în linkul tău scrie foarte clar "Sondele spațiale Pioneer 10, Pioneer 11, Voyager 1 și Voyager 2 au demonstrat inexistența Planetei X"

| drutzix a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://en.wikipedia.org/wiki/Nibiru_cataclysm

Citeste pe wikipedia paragrafele de la "2017 revival" pana la ultimul.(incluzand "Scientific rejection","Conspiracy theories", Misappellations" etc)

NASA a negat în mod repetat și în mod explicit existența Nibiru

| 393Dan a răspuns:

Mai bine cauta singur informatii teoretice si evidente. Aici toti ce-ti vor raspude nu-s mai experimentati sau au mai multe surse de informare decat tine. Plus daca vei cauta tu singur, vei sti daca "chiar exista" sau daca "E adevarata toata treaba asta", ci nu va trebui sa mergi pe vorbele altcuiva ...cineva care a citit acum 2 randuri pe google si-ti raspunde tie.