| Steregoi a întrebat:

Cica "cromozonul Y a aparut mai tarziu in cursul evolutiei dupa cromozomul X". Teoria evolutionista spune ca totul "evolueaza de la simplu spre complex". X e mai complex decat Y pentru ca are o liniuta in plus. Deci teoria evolutionista se contrazice singura. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun dar cred ca asa este se contrazice teoria evolutionista spune ca totul "evolueaza de la simplu spre complex". pentru ca Y are trei liniute in forma de prastie si X in forma de intersctie a patru strazi, deci X e mai complex decat Y cel putin asa cred eu.