| anonim_4396 a întrebat:

Cine a urmărit telenovela "Teresa" știe că personajul principal, adică Teresa, avea o vorbă "Ser o no ser...y eu soy" (A fi or a nu fi...iar eu sunt).
O spunea în momentele de tristețe sau furie și mai rar de reușită.
Am înțeles că era un fel de motivație pentru ea dar ce nu am înțeles: ce motivație poate să-ți dea un asemenea motto?
Ce voia să spună cu acest motto?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

De fapt era "entre ser o no ser eu soy". Teresa e o femeie puternica, care nu se lasa doborata asa usor si de asta nu accepta sa piarda si zice ca "intre a fi sau nu a fi, eu sunt" adica nu se da batuta

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

A fi rau sau bun si eres tu mismo serías sincera con los demás. El no ser, va mas con la mentira y maldad.