| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a întrebat:

Cine esti cand nu te vede nimeni? Toate reusitele si cunostintele de care dispune un om mai conteaza daca nu e nimeni in jur ca sa poata fi impartasite?

Răspuns Câştigător
| Wheizii a răspuns:

1.Cand nu te vede nimesti, esti un nimeni. happy
2.Pai poate e atat de inteligent si dispune de atata cunostiinta pentru ca stie ca numai singur este mai bine si asta e tot ce conteaza, deci daca ajungi la un punct in care esti super inteligent/dotat mintal, ai vrea ca si cei din jurul tau sa fie la fel, sau tot pe acolo, dar cand realizezi ca nu exista astfel de persoane, te indepartezi de toti pentru ca stii ca iti e mai bine. Adica esti prea mult pentru ceva. happy

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Omul e fiinta sociala (constatare antica).

| T0T a răspuns:

Normal că contează. Imaginează-ți că rămâi singur pe planetă, trebuie să știi anumite lucruri ca să poți supraviețui și să te folosești de ce ai de exemplu. Oricum tot ce vezi tu în jur e pe baza cunoștințelor, inclusiv calculatorul pe care îl folosești și tot ce vezi în jur eu zic că chiar contează pe lângă faptul de a fi doar așa împărtășite de dragul de a fi împărtășite.

| xerxes1 a răspuns:

Cunostintele sunt utile oricand.
Cand nu te vede nimeni te poti scarpina mai bine unde te mananca.
Pisica mea te bate la logica.

| Wheizii a răspuns (pentru xerxes1):

Tu esti ala cu filmele horror, huh?!

| Gonrax a răspuns:

Dacă nu te vede nimeni, înseamnă că ești John Cena.

| reihiuke a răspuns:

Da. numai ca oamenii nu au cunostinte. au doar inregistrari si modele de la altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca acum nu te vede nimeni dar asta nu inseamna ca trebuie sa stai toata ziua deprimat si sa nu faci altceva decat sa te joci si sa pierzi timpul degeaba...
Toate reusitele si cunostintele te vor ajuta in viata sa devi cineva, ti se strang in CV-ul tau, te vor ajuta, stai linistit. Fi tare! Fi barbat! NU te lasa descurajat!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt explică (pentru anonim_4396):

Ei..merci de incurajare, dar nu sunt deprimat si nici nu pierd timpul.

| nirocino a răspuns:

Te-ai gandit ce fericit era la inceput "Omul invizibil"?happy

| ambicio a răspuns:

Poți împărtăși lucrurile scriind.

| RebelafaraNume a răspuns:

Vorba unui copil de 7 ani PE CARE nici macar parintii nu il baga in seama

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt explică (pentru RebelafaraNume):

Bine, si ce subliniezi "PE CARE"? Mi-am recitit intrebarea de vreo 5 ori si tot nu mi se pare ca as fi scris gresit.

| RebelafaraNume a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu... Era o faza pe Junimea cu PE CARE si oriecarei propozitii care incepea cu care trebuia sa ii pui pe care in fata.
Ex: Mi-am luat crema Care. Si editau membrii Junimea; PE CARE.
Si eu si cu colegii mei, o parte, am luat fiecare un banc care a fost sau este atunci sau acum la moda pe Junimea
Ex: PE CARE, FAZA CU CIRESELE
Si eu acum cand am ocazia folosesc PE CARE.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt explică (pentru RebelafaraNume):

Hmm, fana a meme-urilor. Imi placi deja, intr-o oarecare masura.