| vox a întrebat:

Cine suntem noi? de unde venim? si unde vom pleca?

Răspuns Câştigător
| Just1dream a răspuns:

Esti ceea ce vrei sa fii. te dezvolti si iti construiesti caracterul asa cum iti doresti, crezi in ceea ce vrei si traiesti asa cum simti. nu conteaza de unde vii si unde te vei duce, ci unde esti. "Fii tu schimbarea pe care o vrei in lume" si da-i vietii un sens

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Noi suntem oameni insa gainile nu stie si tocmai de aceea intreaba. Nici nu vii si nici nu pleci, stai acolo si fă oua.

| EmaS a răspuns:

Venim de la Dumnezeu, El ne-a creat, ai Lui suntem.Cu totii ne indreptam spre vesnicie.Alegerea iti apartine,poti sa fii cu Dumnezeu in rai, s-au despartit de Dumnezeu, in iad.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Ni s-a atribuit termenul de oameni, deci poate asta suntem.
Venim de peste tot.
Plecăm unde putem/ vrem.

| Malphas a răspuns:

Io-s Lena, tu? De acasă. Tot acasă, că face mama plăcinte.

| AnaMaria_2328 a răspuns:

Cine suntem noi? Cineva.
de unde venim? de unde, nu stim
si unde vom pleca? asteapta, si vei vedea.

| 4b a răspuns:

Am devenit saraci de lucruri spirituale de-a lungul timpului, si ne indreptam spre sfarsithappy

| mentalica a răspuns:

Nu stiu cine suntem si de unde venim, dar sunt aproape sigura ca o sa mergem la dracu' cu totii.

| Altair92 a răspuns:

Fara credinta, fara Dumnezeu, omul devine un animal rational care vine de nicaieri si merge spre nicaieri. (Petre Tulea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste oameni. Dintr-un uter. In pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt un om, vin de la pescuit (m-a ars soarele si sunt bronzat ca o pitipoanca), maine voi pleca putin pe valea Oltului. Hai si tu, va fi relaxant, si poate vei gasi raspunsul intrebarilor tale.