| anonim_4396 a întrebat:

Coccisul ar putea sustine teoria evolutionista?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Despre coccis, osul triunghiular de la extremitatea de jos a coloanei, evolutionistii spun ca ar fi un rudiment de coada. De fapt el este ca o ancora pentru muschii pelvis, fără de care omul nu ar putea sedea confortabil pe un scaun sau fotoliu.

6 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu exista organe rudimentare la un organism creat perfect. Mai ales maselele de minte, apendicele si parul inghinal sunt super utilebatting eyelashes

| Angel0 a răspuns:

Daca poti sa-l misti stanga dreapta cind esti fericit, da.

| NickiMinaj a răspuns:

Nu neaparat. Parca Dzeu nu putea sa-l puna acolo laughing

| monique a răspuns:

Nu prea cred, din motiv ce e nevoie de el la echilbru, si prin el iasa nervi, si sunt canale catre nervi, nu prea are legatura cu cozile animalelor.
Plus ca fiind creati, cu corpul fizic nu putea sa ne faca foarte diferiti de animale, ca doar cu ele am fost ganditi sa traim si sa le ingrijim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. cred ca da.este un element solid al existentialismului unui mare numar de fotolisti.adica locuitori ai fotoliilor traitori pe langa casa omului, in fata calculatorului. daca coccisul nu ar fi, nimic nu ar fi.de aia se si spune; D-ne Doamne coccis tare, sa putem merge pe chicioare.aferim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ca ar putea, dar chiar o sustinehappy.
Si uite-asa, romanul nostru inca isi pune probleme legate de notiuni elementare din biologie, care in comunitatea stiintifica, daca le-ai aduce in discutie validitatea, te-ai face de tot rasul. Tare, tineti-o tot asa si ajungem varful Europei.