| Seba2013 a întrebat:

Conform stiintei, la faza de excitatie sexuala se activeaza adrenalina, noradrenalina si dopamina.

SI acuma, vine intrebarea pentru voi.

Ce se intampla cu organismul nostru, atunci cand este inundat cu aceste substante?

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

"Conform stiintei" (de care se pare ca nu abuzezi tu), mori.
Cel putin asta au aratat experimentele de laborator.
Cobaii respectivi, au apasat "butonul" care stimula "explozia" de dopamina din creier, pana au murit de epuizare.
Daca tot folosesti "stiinta" aceea cu numele de Google, macar documenteaza-te pana la capat. big grin
Chiar s-au facut teste, si subiectii au decedat fericiti. big grin

| Seba2013 explică (pentru Dorotheea21):

De unde ti-ai dat seama ca nu abuezez?big grin

Trebuie sa ma prefac draga, pentru a scoate adevarul la iveala.

Ai vazut ca nici unul care un recunoaste ca sexual poate distruge, nu are curajul sa combata acesta idee?

Daca ar intra, si ar vorbi negativ(asa cum ai facut-o tu), s-ar da de gol indirect.
Dopamina da dependenta si adrenalina boli.
Acestea sunt efectele negative, pe care unii incerca sa le ignore.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cunoaste o placere extrem de intensa, din nou spun ca nu toti suntem la fel, aceste chimicale sunt doar in creier le avem tot timpul doar ca sunt puse in actiune cand facem ceva ca sexul, de fapt daca sari cu parasuta acelasi chimicale se elibereaza

| Seba2013 explică (pentru RAY):

Man imi recomanzi sa stau la orice ora, minut, secunda, cu acesta placere?
O sa fiu fericit si sanatos?

| RAY a răspuns (pentru Seba2013):

NU, pentru ca nici nu se poate asa ceva, simti pret de cateva secunde, minute da nu ore intregi sa fim rationali cand scriem ceva

| Seba2013 explică (pentru RAY):

Vorbesc serios.
Eu vreau sa ma uit la filme erotice, pentru ca ma excita(adrnalina, noadrenalina si dopamina).
Vreau sa stau cu acesta placere, fara sa ma, masturb.
Daca ma masturb apare endorfinele, si cade placerea(adrenalina, noradrenalina si dopmina.

Eu vreau sa stau secunde, minute, ore, zile, si ani, cu acesta placere, o sa fiu fericit si sanatos nu?