| Demostene a întrebat:

Credeți ca dacă vom descoperi o planeta locuita de o specie inferior tehnologic de a noastră o vom distruge, și vom coloniza noi planeta?

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Care "noi"?

| mihaibrasov a răspuns:

Nu o vom distruge, ca nu suntem fraieri. Ii facem sclavii nostri si noi belferim pe spinarea lor. Mi se pare mult mai plauzibil.

| Flav a răspuns:

Categoric.

| Dmesss a răspuns:

Da, o sa tragem cu lasare in ei.

| dexro a răspuns:

O sa numim jumate Statele Unite ale Planetei si jumatate Brazilia si gata... (nu o distrugem o exploatam si eliminam doar ce ne impiedica sa facem asta)

| WR104 a răspuns:

Nu avem timp sa dezvoltam astfel de tehnologii cu care sa putem ajunge pe o planeta locuibila pentru rasa umana pentru ca suntem ocupati sa idolizam pe justin bieber si lady gaga si sa inventam gogosile cu gaura.

| Dunnamite a răspuns:

Avem cumva mijloace de calatorie interstelara, intergalactica si eu nu stiam? eu cred ca n-o sa descoperim nimic de genu asta, ci altii or sa ne descopere pe noi! iar noi suntem o specie inferioara tehnologic si nu numai... daca avem telefoane "apel" pe care dai cu degetu, nu inseamna ca suntem superiori tehnologic! inca mai iesim in spatiu legati de rachete propulsate de "foc"...

| Niros19 a răspuns:

Nu o sa o distrugem din miez dar o vom face ca a noastra o vom polua si von distruge vegetatia dar nu cred ca vom gazi vreodata o forma de viata mai inferioara tehnologic decat noi

| Demostene explică:

Cred ca le-am da o mașina de spălat mai performanta în schimbul unei energii foarte mari încă nefolositoare noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inainte cred ca se incerca crestinarea lor.acum se va incerca civilizarea lor si invatarea valorilor democratiei. votul,capul plecat,sexul oral,si anal, politica si valoarea banului si puterea economica plus faptul ca oamenii sunt egali dar pe hartie, fiindca in fata legilor unii sunt muuuult mai egali decat ceilalti.restul vor face cei care-i vor conduce, fiele tarana usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va fi inferior tehnologic planetei noastre sunt sigur ca o vor coloniza. si o vor si distruge exact cum a zis bean.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vom distruge doar populatia indigena, de colonizat nu o vom face dintr-un singur motiv, e mult de munca!