| Jay1 a întrebat:

Crede în tine, de ce părerea celor din jur oricum se schimbă zilnic?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru că oamenii sunt influențați subconștient de instinctul de supraviețuire, de asta oamenii se schimbă zilnic, pentru că se mută unde li mai bine.

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu a tuturor, doar a celor care nu te cunosc.

Multe persoane judecă fără să cunoască.

| AlexDarius3 a răspuns:

Asta e, nu poti fii pe placul tuturor oricat de mult ai incerca, chiar si daca traiesti pentru unii e gresit si chiar daca doamne fereste ai murii tot nu i-ai multumii pe toti sad. Aproape toti judeca fara sa cunoasca si daca ai veni langa ei s-ar face ca tu ai raie. Oricum mie nu imi pasa de ce crede lumea de mine daca ies a

| Aurora99 a răspuns:

Schimbarea vine in mod natural,ca lege primordiala a universului. Dupa parerea mea,exista un echilibru in sensul ca manifestarea umana intalneste atat asemanari cat si deosebiri, pe care eu le numesc sincronizari sau nesincronizari intre oameni.Cel mai bun exemplu este acela ca nici macar eu, nici macar tu nu mai gandim la fel ca acum o secunda, un minut, o luna sau 10 ani.Este intelegerea si acceptarea aceea care mentin echilibrul intre oameni.Acel "iti respect opinia", chiar daca eu pot sau fiu sau nu de-acord.Schimbarea vine in mod natural evolutiv, de-asta umanitatea trebuie sa invete sa accepte mult mai mult.Ma uit pe orice platforma sociala. Oamenii pur si simplu nu stiu sa comunice, aratand mai mult ca vor sa provoace cearta si diferentieri.Este vorba de pareri diferite, oamenii rezoneaza sau nu intre ei la momentul respectiv.Ce avem noi de facut este sa acceptam ca suntem diferiti, fiindca asa a fost lasat sa fie.Asta e frumusetea lumii:diversitatea ei.Prin urmare, consider certurile, opiniile false, concluziile neanalizate, judecarile pripite absolut inutile.Si totusi, se declanseaza, vedeti bine cata discordie se produce pe platformele media indiferent de cat de insignifiant este motivul.Si asta doar din cauza ca omul nu realizeaza ca umanitatea este diferita, si ca este extrem de probabil sa nu se gaseasca doua opinii identice, fiindca din nou, este normal.Din pacate, ne asteptam la prea mult si nu suntem fericiti cu ce avem.Crede in tine, deoarece tu esti epicentrul schimbarilor din jur iar discrepantele fata de cei din jur vin in mod natural, ca proces evolutiv.Plus de asta, te numesti individ, nu "plurindivid" ca sa depinzi de altcineva.De-asta se numeste ca gandesti individual.Intotdeauna se vor putea gasi persoane cu opinii asemanatoare tie, la fel ca si oameni care detin pareri diferite tie, iar o a treia categorie, care detine pareri opuse prelegerilor tale.