| nukeyly a întrebat:

Credeti cã ne meritãm COVID-19 din plin(fie cã este real sau nu; natural sau nu) având în vedere >> felul nostru DE A FI pe TERRA?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da... a venit vremea sa faca misto cineva de noi pentru ca nu santem in stare sa fim de treaba cu toti

| Adry05 a răspuns:

Nu, de ce să merite să moară oameni nevinovați și să avem toți un collaps în economie pentru câțiva proști și needucați? n-am fost niciodată de acord cu mentalitatea asta de „face unu, suferă toți". Păi să fie pedepsiți ăia de greșesc, noi ce vină avem? oricum prin pedeapsa de grup mereu fix ăia vinovați sunt cei mai relax și nasol se simt cei nevinovați.

| RAY a răspuns:

Specia umana singura constienta de actiunile ei groaznice care au distrus singura planeta din cate stim care intretine viata,nu merita asta,corona e nimic, merita sa fie exterminata de tot,noi suntem constienti ca facem rau, asta ma uimeste, si il facem in continuare, ba mai mult
ne-am modernizat, avem fabrici care intoxica planeta, taiem copaci la greu, desigur ca sunt si pers nevinovate care sufera, de asta nu inteleg cum de exista specia asta si de ce doar noi suntem constienti de existenta noastra si facem rau

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, eu nu vreau sa platesc pentru toti prostii din lume.

| Sn4k3 a răspuns:

''Fie ca este real sau nu'' laughing. Cand aud asa ceva, ajung sa cred ca il meritam din plin.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba despre o persoana daca merita sa fie prost. Ce are Sula cu prefectura. Atentie, aici este vorba de Lucius Cornelius Sulla Felix (138 î.Hr.-78 î.Hr.), general și om politic roman

| gemeni6226 a răspuns:

Trebuia transformare, trebuia sa mai rasufle Pamintul caci prea este poluat. Trebuia ca ceva sa determine oamenii sa isi dea seama de adevaratele valori ale vietii.

| Ineys a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "meritam". Discutia asta poate deraia foarte usor in toate directiile.

Probabil te referi la faptul ca facem rau mediului, animalelor, ca ne facem rau unii altora, bla bla bla? Unii o merita, altii nu dar ce sa faci?

| JicaContra a răspuns:

Da, sa moara capra vecinului

| nukeyly explică (pentru JicaContra):

Deci, sa moara vecinul dupa ce acesta a mancat. capra.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Coronavirus
se pare ca coro asta sta prin animale, care ne place sa le mancam, pentru ca suntem invatati prost, de mici, de media... $$,
fie ca-s porci, vite, serpi, lilieci, daca am sta in banca noasta si am manca sa zicem doar morcovi(nu exclusiv dar ca idee) cu siugranta nu ne-am mai contamina cu noul-morcov-corona-19-C++,
si poate ne-ar veni mintea la cap dupa urmatorul evenimet de clasa cosmic-email, daca om mai fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta.
In scoli se reduce semnificativ nivelul de agresivitate, dar pe de alta parte poate creste nivelul agresivitatii domestice. Scapi de o problema, dai de alta.

Răspuns utilizator avertizat
| nukeyly explică:

Ps:
Cine a gandit COVID-19(om sau zeu)
cu siguranta face jocuri de culise; faimosiii 1%...

| JulyDreams a răspuns:

Normal, omul invata cel mai bine atunci cand sufera. Fiecare o sa invete ce poate din asta.

| AlexMh a răspuns:

Categoric, cu varf si indesat.