| KiszMy a întrebat:

Credeți că această fată a murit din cauza unei așa zise fobii?
http://stirileprotv.ro/......ioada.html
https://www.realitatea.net/......35055.html
Părerea mea este că fata a murit din vina psihiatrilor și a persoanelor care au încercat s-o "educe" să meargă la toaletă. Fata, fiind o fire sălbatică, nu voia să folosească toaleta, însă nici afară nu putea defeca fiindcă sancțiunea pe care o risca era internarea în scop coercitiv.
Era sănătoasă și naturală, nu "autistă", însă a dobândit un comportament compulsiv datorită psihiatrilor care au dresat-o administrându-i tratament nevoluntar. În cele din urmă a realizat că dacă defecă în alt loc decât la toaletă este "greșit" și astfel a intrat în penurie de idei, însă nu a cedat insistențelor familiei și nici voia nu și-a încălcat-o.

2 răspunsuri:
| GaZa1994 a răspuns:

Eu cred ca părinții nu au alocat destula atenție pentru a ajuta fata in condițiile in care fata avea o problema mentală si totul putea fii rezolvat cu ajutorul unui psihiatru sau unui specialist pentru autiști. Dupa experiența mea cu britanicii, într-un final as zice că fata a murit din cauza părințiilor (dupa cum am spus mai sus) pentru ca nu au dat interes destul pentru fiica lor si pentru ca si ei la rândul lor aveau o problema mentală pentru care nu ia interesat sau nu au facut tot posibilul ca fata sa aiba tratament adecvat.

| KiszMy explică (pentru GaZa1994):

Greșit! Tocmai amestecul psihiatrului în educația ei a omorât-o. Fata trebuia să fie lăsată în voie, să facă unde-i vine, și ar fi trăit și azi.