| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca atragem prin ganduri ceea ce ni se intampla? Am auzit următoarea idee: multi au murit în lagare pentru ca le-a fost frica si asta au atras, altii au scapat pentru ca au avut curaj

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

1. Ai fost tu intr-un lagar si stii ca cei care s-au temut au murit, iar cei curajosi au supravietuit?

2. Daca asa ar sta lucrurile, cum explici ca multi dintre cei care mor in accidente de circulatie o patesc pentru ca au fost prea "viteji" la volan?

| Donsavas a răspuns:

Da.

| mentholinks a răspuns:

Nu.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dar când ni se întâmpla lucruri care nu ni-ar fi trecut prin minte niciodata cum le-am atras?

| Justme79 a răspuns:

Da uneori cred ca ceea ce gandim atragem asta o pot spune eu personal din propriile experiente happy

| Vanessika a răspuns:

Nu neapărat! Dar e important să avem o gândire pozitivă! Dacă îți spui într-una "o să mor, o să mor!" frica aceasta se va fixa în subconștient fără să îți dai seama și, odată fixată, vei trăi cu gândul că chiar vei muri, iar acțiunile tale chiar vor duce la lucruri necugetate! Deci, gândește pozitiv!