| RAY a întrebat:

Credeti ca avem nevoie de iubire in viata noastra?

33 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Asta e o intrebare retorica, da...

| Corina1325 a răspuns:

E o necesitate iubirea..insa a iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! Trebuie sa stim sa iubim. mai intai sa ne iubim pe noi, apoi pe cei de langa noi.

| Wøodenpints a răspuns:

Greţos...

| Delicacy a răspuns:

Desigur că da...
Suntem omnivori, avem nevoie de toatelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletului meu ii lipseste o minge de fotbal, preferabil de la Adidas sau Nike.

| WhatheWow a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasă-mi o adresa unde să ți-o trimit. Te deranjează dacă a mâzgălit-o Ronaldo cu un pix? laughing

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Am eu o minge de fotbal.Ţi-o dau cu toată inima meabatting eyelashes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

Mai bine mi-l trimiti direct pe Ronaldohee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Delicacy):

De la tine vreau altcevabatting eyelashes cu tot cu inima ta :X

| WhatheWow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot că stă Mou cu ochii pe el ca pe butelie. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Insa, desi negam, toti iubim ceva. Este imposibil, din punctul meu de vedere, sa nu iubesti absolut nimic. Tu poate iubesti stiinta, eu muzica, altii banii, si asa mai departe. La randul nostru suntem iubiti, de catre familie, de catre un animal, de catre o persoana apropiata. Iubirea exista peste tot, insa, nu cred ca avem nevoie neaparat de ea. Chiar daca nu am avea, tot ar aparea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur ca da. Fara iubire, apreciere, empatie viata noastra psihica ar fi distrusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa daruim iubire si atunci vom si si noi iubiti.

| robijam a răspuns:

Pentru mine iubirea e doar o placere, nu o nevoie. Deci nu.

| MaskOfSanity a răspuns:

Neah, nu neapărat. Cel puţin, nu iubire în sensul de cuplu.

| emag a răspuns:

Care ar mai fi fericirile vietii daca nu am avea parte de iubire? unul dintre cele mai nobile sentimente si cand spun iubire nu ma refer doar la un iubit, la o relatie, pentru ca iubim tot ce ne inconjoara, familia, natura.

| AnnaAnnne a răspuns:

Dar tu ai putea sa traieste fara ubire cu un suflet negru neapreciat de nimeni? Iubirea inseamna fericire si totodata tristete...Este cel mai minunat sentiment pe care il poti trai vreodata, asculta.mahappy

| Annim a răspuns:

E atît de evident încît nu văd unde mai încape atîta îndoială. Imagineazăți că de la naștere nu există cineva care să-ți aline plînsul, nu există nimeni care săți atragă atenție, ei sunt mereu în jurul tău dar sunt indiferenți. Vei fi pur și simplu hrănit și doar atît. Nu cred că ai rezista pentru că un om de la naștere are nevoie de iubire. În această etapă inițială iubirea este elementară pînă și la animale cît n-ar fi ele de mediocre se observă această iubire. Eșind din această sferă intrăm în alta neclară și atît de controversată iubirea propriu zisă. În general cred că toți cînd aud acest cuvînt(iubire) doar la sfera a doua se gîndesc nu crezi? Și totuși nu e întratît de importantă, putem trăi și fără ea desigur nu murim dar de ce să nu scăpăm de acele nopți albe cînd suntem îndrăgostiți? Nu este exclus faptul că există persoane care se sinucid(din lipsă de iubire). Ne îndrăgostim fără să dorim acest lucru, visăm fără să ne dăm seama, dorim aceiași atitudine de la persoana dragă și de ce să nu recunoaștem oare dorința noastră nu e destul de mare? Nu am enumerat ramificat cît de diferită poate fi iubirea : iubire parentală, iubire între prieteni, frați, surori. Desigur că nu persistă PASIUNEA în aceste tipuri cred că ai înțeles la ce mă refer. În fine răspunsul meu e afirmativ. Da, în viața noastră avem nevoie de iubire.

| ema_2625 a răspuns:

Da avem nevoie de iubire in viata noastra,poate veni din cartea oricui:familie, prieteni, iubit/iubita, dar cand toti ne dezamagesc, iubirea din partea lui Dumnezeu ne mai ramane!

Răspuns utilizator avertizat
| jessikz0r a răspuns:

Ce intrebare e asta? Normal ca avem nevoie de iubire, in asta consta si viata de altfel, a iubi e unicul sentiment pur care exista.Referindu-ma nu numai la acele iubiri dintre o femeie si un barbat, sunt fel si fel de iubiri, de diferite naturi, pentru diferite lucruri, iar asta este inevitabil. Avand ca argument pentru a-mi sustine parerea:parintii, care fara sa vrei ii iubesti, pur si simplu, sau prietenii, care, vrei nu vrei simti acel sentiment de afectiune fata de ei.Sa nu incep o alta discutie despre acel fel de iubire mai "turbat "care are semnificatia sa aparte.

| luisanamy a răspuns:

Iubirea ne ajuta sa avem sufletul plin si sa mergem mai departe, sa avem pentru ce lupta in viata.

| RAY explică (pentru luisanamy):

Asa te cheama luisa?

| luisanamy a răspuns (pentru RAY):

Da

| RAY explică (pentru luisanamy):

Cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| IREros a răspuns:

Eu nu cred o singura persoana care zice nu, e un ipocrit/o ipocrita. Cum sa nu ai nevoie de iubire? Raspunsul meu este da, pana si animalele se iubesc.

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Din cand in cand ar fi nevoie dar tot e doar o iluzie.

| Miruu12 a răspuns:

Da love struck!

Răspuns utilizator avertizat
| killer13 a răspuns:

Normal, iubirea e totul!

| ciucuras25 a răspuns:

Da. Toti avem nevoie de iubire la un moment dat.

| HeilHitlerr a răspuns:

Nu.