| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca este adevarata si functioneaza legea atractiei?(aia descrisa in cartile motivationale de tip The Secret).
Voi ati incercat sa o folositi?

1 răspuns:
| mikedean a răspuns:

Depinde. Povestea asta cu legea atractiei o vad mai mult ca pe o oportunitate de a invata ceva nou, de a fi tot timpul deschis si de a accede la ceva superior. Asa cum e impachetata ea in The Secret si in alte astfel de lucruri e doar o actiune de marketing ieftina care sa atraga foarte multi bani pentru cei care promoveaza acest concept. Ce vreau sa spun e ca daca stai pe canapea si visezi la bani, nu o sa ti se inmulteasca.