| nikolettta a întrebat:

Credeti ca este posibil ca timp de vreo 4 ani sa-ti faci o parere proasta despre cineva pe care il vezi in treacat din cand in cand si dupa ce soarta te face sa lucrezi (de o data) in acelasi loc de munca sa descoperi intr-o luna ca te-ai inselat si ca de fapt puteti deveni asa buni prieteni, incat sa va aveti ca fratii?

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Se prea poate, însă probabilitatea este scăzută.

| EmaS a răspuns:

De multe ori ne lasam inselati de aparente.Ce conteaza mai mult decat frumusetea exterioara,este caracterul. Daca ai un caracter placut,daca ai principii santoase daca stii sa fii om in adevaratul sens al cuvantului te faci placut prin atitudinea ta, cuvintele tale, faptele tale.Mereu le amintesc copiilor mei ca cea care conteaza cel mai mult este frumusetea interioara a unui om.

| AvalohAlyn a răspuns:

Desigur.Aparentele mereu inseala.Si eu credeam despre unii oameni ca sunt rai,ca sunt profitori,increzuti si cand m-am imprietenit cu ei am aflat ca nu sunt chiar asa de rai si de profitori, increzuti etc etc.
Omul nu are de unde sa stie care e caracterul unui om daca nu-l cunoaste, daca nu se imprieteneste cu el sa afle clar daca s-a inselat sau nu.Dar sunt si cazuri cand ai dreptate despre acea persoana.
Succes iti doresc

| cristi202 a răspuns:

Unii oameni par antipatici la prima vedere, insa cind treci de "ambalaj", descoperi ca in interior sunt mult mai simpatici decit ti-ai putea inchipui. La fel este valabil si reversul, sa ai o simpatie, care sa ajunga sa te dezamageasca cumplit. Oamenii in viata mereu te vor surprinde, unii din ei vor fi mereu cum nu te astepti. Poate ca de aceea mie imi place sa cunosc oamenii - niciodata niciunul nu e la fel, si te poti astepta la surprize serioase din partea cuiva chiar daca zici ca il cunosti bine.

| MeScorpion a răspuns:

Se pare ca da.

greece12
| greece12 a răspuns:

Totul e posibil! Cu toate ca un atasament prea rapid poate parea suspect. Poate te influenteaza si un usor sentiment de vinovatie, daca 4 ani de zile ai avut numai pareri proaste despre acea persoana.Fii un pic prevazatoare, nu strica!

| FuckOnCocaine a răspuns:

Deci... 4 ani de zile ai o părere proastă desprea acea persoană, corect? O lună de zile lucrați împreună și brusc ai impresia că te-ai înșelat în toți acei 4 ani. E cam trasă de păr povestea asta.
. Nu ai cum, înțelegi sau ba?

| ELLSSA a răspuns:

Totul este posibil!happy

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Aparentele inseala draga, nu iti poti face o parere despre cineva cu care nu ai vrb sau nu ai avut nici un contact cu acea persoana doar vizual. funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O luna de zile este prea putin timp sa stii ce este in sufletul unei persoane, oricum trebuie sa fi atenta la toate miscarile pe care le face ca sunt unii de se ''baga pe sub pielea omului'' cu tupe, pe urma iti pierzi increderea si in tine