| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca este posibil vreodata sa se gaseasca elixirul pentru nemurire?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Peste 10 secole, poate.

| Celcestietot a răspuns:

Planeta se afla intr-o catastrofa mondiala climatica, si noi crezi ca vom trece cu bine peste acestea? Ce rost mai are nemurirea, daca noi nu ne putem salva casa? Oricine va face rost de inventii puternice, le va folosi in scop propriu ca sa domine pe altul, nu sa facu un bine cuiva. Un exemplu bun este bomba atomica. Omul cu o noua jucarie in mana declara razboi.

| SG1995 a răspuns:

Nu, fizic imortalitatea e o chestie imposibilă, totul absolut totul are o anumită durată de viață nimic nu e etern.

| Nilsson a răspuns:

Ideea ca omul poate deveni nemurilor prin forte proprii este o iluzie a celui rau.
Trebuie sa ne impacam cu faptul ca toti murim.

Răspuns utilizator avertizat