| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti ca exista o lege a atractiei asa cum se spune in seria de carti Secretul?(The Secret) de Rhonda Byrne?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate ca da.

| sublime89 a răspuns:

Da, cu totii atragem ceea ce ne dorim in viata, adica masini, femei si vile. Totul e sa ne dorim. Probabil, daca ne-am dori suficient de tare am putea opri si Pamantul din rotatia lui zilnica, dar cred ca ar fi bine sa nu incercam asta. Si cui sa-i mai pese de copiii din tarile sarace care mor de foame? N-au fost in stare sa-si atraga nici macar o bucata de paine. Zgarcit mai e universul cu ei. Dar eu zic ca e vina lor pentru ca nu si-au dorit suficient de mult, nu-i asa?

| Idkidk a răspuns:

Nu.

| AvalohAlyn explică (pentru Idkidk):

De ce?

| Idkidk a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cred că autoarea când a scris cartea asta era beată.

| AvalohAlyn explică (pentru Idkidk):

Argumenteeeeeeeee

| Aberdeen a răspuns:

Da. Adică, eu una cred că ce i-a spus profesorul de psihologie lui KillanoFilla este adevărat. Există legături între oameni la nivel energetic. Nu ți s-a întâmplat să fii în preajma unei persoane, și după ce ai părăsit-o să te simți moleșit, ușor demoralizat, secat de energie cu alte cuvinte, sau din contră, optimist, cu un aport de energie mult mai bună decât la început?
Niciun scriitor nu e beat, indiferent că ce a scris e de valoarea sau nu. Beat poate să fie doar ce-l care citește, pentru că interpretează așa cum vrea el. laughing Eu n-am citit cartea aceasta, de care spui, dar am văzut documentarul demult, și am bănuit referentul cărții.

| Dragosdoar a răspuns:

Ma nu stiu eu am incercat o sa castig la loto da nu mi a iesit

| KillaNoFilla a răspuns:

Profesorul meu de filologie, psihologie zicea ca exita legaturi in oameni la nivel energetic.Btw frecventa cu care vibreaza atomi ii determina proprietatile fizico-mecanice deci e ceva adevar ca cica ai putea intra in aceeasi frecventa cu alte persoane.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Da. Vorbele noastre, gandurile, atrag ca un boomerang totul. Daca gandim si facem rau, la un moment dat, ni se va intampla ceva rau. Daca ne gandim ca avem ceva chiar daca nu avem, vom atrage prosperitatea. happy