| Dragosdoar a întrebat:

Credeti ca guvernul Statelor Unite e mana in mana cu extraterestrii? Voi ati vazut de ce arme dispun americanii in armata?

21 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu îl bănuiesc pe Trump că ar fi extraterestru

| RAY a răspuns:

Nu cred pur simplu popoarele Germanice sunt net superioare altor popoare, dar nu e nici Alien asta, da, multe arme, bune de omorat sute de mii de persoana dintr-o singura lovitura, ceva de admirat

| relian a răspuns (pentru RAY):

Care popoare germanice is superioare si cui? Sa cam dus vremea popoarelor germanice frate, is dusi de suflet de mult laughing
Daca tu crezi ca un om sau oameni care macelaresc alte milioane de oameni is superiori neam dat dracu.
Un om superior nu face rau altor oameni, de aia is superiori, in caz contrar is inferiori, eu asa cred

| RAY a răspuns (pentru relian):

Http://www.focus-economics.com/blog/richest-countries-in-the-world
http://stirileprotv.ro/......viata.html
http://www.popularmechanics.com/technology/g24668233/best-inventions/
http://www.indiasstuffs.com/ountries-with-most-inventions-in-the-world/
China,Koreea de sud, Japonia da si ele sunt superioare si Israel in prezent, mai ales china o tara saraca acum 30 de ani acum o tara bogata, pasnica, eram sarcastic omule logic ca nu e nimic de admirat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu... normal ca nu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Despre ce super-arme discutam?
@KaanNoah: Da linkuri in momentul in care vii cu enormitati de genul avioane care ating 7 Mach.

| Wr3nch a răspuns:

Dispun de armele alea pentru ca baga miliarde in armata, ca au de undelaughing E si logic sa aiba tehnologie de ultima ora.

| laSoledad a răspuns (pentru Wr3nch):

De acord. Au investit cu bani multi in dezvoltarea tehnologiei din armata. Banii sunt motivul evolutiei lor.

| Celcestietot a răspuns:

Normal că sunt mana in mana cu ei. O dovadă este că SUA încearcă să șteargă evenimentele în care sunt implicați extratereștrii, de exemplu cel de la Roosevelt. Prost să fi să nu crezi asta sau "orb".

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, asa ca hai sa lasam deoparte teoria conspiratiei si sa ne axam pe realitate.
De fapt aceste natiuni se pregatesc sa se apere. Din partea cui? Din partea unui al Treilea Razboi Mondial, pe scurt.

| johnnny123 a răspuns:

Tehnologia militara este întotdeauna cu câțiva ani mai avansată decât tehnologia disponibilă civililor, din motive simple de înțeles: bugete uriașe și nevoia de a menține o dominație tehnologică.

Acum 20 de ani un smartphone ți s-ar fi părut tehnologie extraterestră, iar astăzi au smartphone și ciobanii de pe munte.

Acum 20 de ani ți s-ar fi părut tehnologie extraterestră să vezi imagini din satelit ale oricărui colț de planetă, deși armata a început încă din 1959 să lanseze sateliți-spion și să colecteze imagini.

În topul bugetelor militare, armata Statelor Unite este de departe pe primul loc, având un buget mai mare decât următoarele 26 de națiuni la un loc.

Faptul că are o tehnologie avansată nu înseamnă că sunt "mână în mână cu extratereștrii". Este suficient să fie cu 20 de ani înaintea tehnologiei disponibile civililor ca să pară "extraterestră".

| Daniel323 a răspuns:

Nu chiar mana in mana.
Mai degraba aplecati la 90 grade.

| xXVranceaXx a răspuns:

Acum ca urmeaza 20 Septembrie, ziua in care americanii vor incerca sa dea raid Bazei 51, posibilitatea de a aparea un teribil masacru asupra americanilor este ridicat. Nu se stie ce arme vor folosi, ce strategie, ce minciuni, dar o sa fie scris in cartile de istorie si documentare. Potrivit eventului de pe Facebook, vor veni aproximativ 2 milioane de americani. Insa, televiziunile vor fi atente asupra zilei, vor aparea fake news-uri, se va folosi de popularitatea acestui eveniment. Nu stie daca extraterestii exista, eu personal NU cred, habar nu am ce se va intampla in aceea zi. Voi fi ochii pe telefon sa vad daca o sa apare stiri in aceea zi. Insa, guvernul U.S.A este in stare sa insele pe oricine. Probabil, Rusia o sa apare in aceste secrete ale omenirii. Vom vedea. Armele americanilor, sunt foarte puternice, deci 0 sanse de a rezista vreun OM impotriva acestor arme malefice. O sa fie altceva daca si alte tari vor avea legatura cu Baza 51/Area 51. Omenirea se va schimba total in ziua de 20 Septembrie/20th September 2019.

| KaanNoah a răspuns:

Poate o sa suna SF ceea ce o sa zic, dar exista alte forme de viata. Toti cercetatorii cred asta, iar oamenii care nu o fac, nu sunt destul de cititi. Exista pe Youtube si pe google, atatea afirmatii si video-uri, care iti prezinta cu dovezi, si lucruri reale, ce se poate intampla. Cauta pe Youtube de exemplu : misterele lumii. Sunt cateva canale care se ocupa cu asa ceva si te asigur ca nu o sa regreti. Asa se speculeaza, cum ca ei ar fi mana in mana cu ''seful extraterestrilor'', cel putin. Inca nu se stie, dar sigur au secretel, precum toate statele, doar ca america, are secrete despre toti, fiind o tara foarte dezolvatata, mare si interesanta. Sunt multe arme de ultima generatie. Gandeste-te cu acum 50 de ani, exista un avion care zbura cu 5000 km/ora. Acum sunt unele din armata americana care zboara si cu 7000km/ora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KaanNoah):

La prima parte ai dreptate, da toti cercetatorii afirma ca exista viata extraterestra.
Dar ce vezi in canale de Youtube sau tv sunt 99% fantezii fara cea mai mica dovada stiintifica de necontestat. Sustinut in special de fanatici
Luand in calcul dimensiuniile spatiului, daca o civilizatie extraterestra are tehnologia de a ajunge pana la noi, Tinand cont ca nu s-au manifestat/adresat direct omenirii. Preferand a se ascunde /colabora cu mariile state ale pamantului. Atunci Extraterestrii astia au tehnologie mai avansata/mai multa ratiune decat a rapi oameni aiurea pentru teste, dupa care sa le elibereze inapoi. Nu este rational + Nu exista nici o dovada poza/videoclip de necontestat despre contacte cu extraterestrii. Ci numai marturii

Un documentar profesionist despre extraterestrii
https://www.youtube.com/watch?v=sNhhvQGsMEc

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru KaanNoah):

Nu suntem destul de cititi.
Si ne pui sa "citim" pe Youtube, sa ne uitam la videoclipurile tuturor papagalilor.

| Dragosdoar explică (pentru anonim_4396):

Ce te face sa crezi ca atatea cazuri sunt fake? Sunt mult prea multi oameni care au fost pusi la detectorul de minciuni, li s-a facut hipnoza si s-a dovedit faptul clar ca NU mint. De ce rapesc oameni si fac teste? Pentru ca avansat/inteligent nu inseamna neaparat bun/cu intentii bune
https://www.youtube.com/watch?v=G-3vlbhqzGg
Uite chiar armata le recunoaste, nu direct cei drept existenta
https://www.youtube.com/watch?v=lBNms1ZncPQ

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Hipnoza de asemenea este de o credibilitate foarte scazuta, parca respinsa de profesionisti. Detectorul de minciuni la fel, se poate minti. Primul videoclip este mai degraba o comedie, a 2-a iar marturii mincinoase pe bani.
Trebuie sa te gandesti la scop. De ce ar rapi etc? Si daca nu au intentii bune nu ar mi mai simplu sa ucida pe loc pe cei rapiti? Sau sa le tina in laborator pana efectueaza testele dupa care Poc. Iar daca ar vrea anihilarea umanitatii ar trimite o bomba performanta care ar distruge planeta pe loc. Sau substante chimice care ar anihila omenirea. Exista 1001 de metode.
Ce scop, ce beneficiu ar avea sa se lase fimati din greseala?, sau sa lase evidente in urma
Da, cred in existenta vietii extraterestre, statisticiile exclud contrariul, insa nu cred in conspiratii de genu.
Si da is fan X Files, Skully : "They are here "
https://www.youtube.com/watch?v=cJONS7sqi0o

| Hellboy96 a răspuns:

Salut! Sansele ca americanii să știe ceva tina extratereștrii pe pamant sau sa "tina legătura" cu ei sunt extrem de mici.
Cat despre arme, gandeste-te ca americanii au avut pentru soldații din Afganistan un buget de 20 de miliarde de dolari doar pentru aerul condiționat.
Deci mi se pare normal sa aiba tehnologie avansata si arme din ce în ce mai noi.
Sănătate!

| qLoxPlayZ a răspuns:

Coee... Srsly? Cati 11 ani ai?

| Dragosdoar explică (pentru qLoxPlayZ):

Salut.Nu ma hazardez sa ti raspund la intrebarea ta nefolositoare