| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca luna plina chiar ne influenteaza starile?

15 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Nu

| RainmakerX a răspuns:

Vrajitoarele fac diverse ritualuri in functie de fazele lunii.
Da, inca mai exista vrajitoare.

| Nilsson a răspuns:

Unele statistici spun ca in noptile cu luna plina se produc mai multe infractiuni.
Cred ca o explicatie mai logica e faptul ca in acele nopti e lumina ambientala mai puternica si ii ajuta mai mult pe infractori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar ce zici despre maree?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta e altceva, omul e o fiinta pana la urma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Păi eu cred că luna nu are cum să te influențeze cumva, din câtă cultură generală am și un pic de cultură științifică, eu cred că acest lucru este de ordin psiho-social, de exemplu dacă cineva gustă dintr-o mâncare și spune că are un gust dulce, chiar dacă e mai sărată, tu tot dulce o percepi într-o oarecare măsură, ce vreau să spun că ceva de genu e la fel și cu luna, unii oameni au răspândit zvonu și tu crezi mai mult inconștient, mă rog, aș putea să mă înșel...

| DelphhiN a răspuns:

Eu am momente cand nu pot dormi daca e luna plina.

| elcosmin a răspuns:

Am auzit si eu chestia asta, si chiar azi ma gandeam. Luna plina ne-ar face sa fim mai agitati. Pe mine nu cred ca ma influenteaza, adica ma simteam la fel si cu luna plina si fara. Poate ne transforma in sirene, aia cred ca e adevarata laughing))

| anonim_4396 explică (pentru elcosmin):

As vrea eu coada sad

| TheMusicBoy a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as vrea aripi sa pot vedea lumea?

| MihaiTheBest481 a răspuns:

Luna plina nu influenteaza starea oamenilor decat daca tu te simti diferit, deoarece luna plina e doar o luna ca oricare alta, doar ca umbra pamantului nu ii mai acopera suprafata

| ManeaFlorin a răspuns:

Eu nu cred, nu ar avea cum luna plina tine de rotatia pamantului.