| yukilals a întrebat:

Credeti ca merita sa optez pentru o facultate in Romania zilelor noastre?( si ce considerati ca ar necesita atentie?) Ce parere aveti despre studiile din strainatate? ma refer la absolut toate capitolele, de la rezultatele finalizarii studiilor, la perioada de studentie, aplicativitatea cotidiana, modul de viata pana la creearea unui viitor pentru urmasi.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice studii sunt bune daca iti merge mintea si te interesează domeniul respectiv.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, merită să optezi în România.
Dacă ai bani sau faci rost de bursă, am o părere bună despre studiile în străinătate. Toate capitolele, depind de ce vei face tu cu ele.

| Catrice a răspuns:

Ai bani, du-te.
Daca știi ce vrei și ești bun in domeniul tau, poți avea succes si aici.

| zilog a răspuns:

Emigrează in Rusia
caută o hartă pune degetul oriunde si pleaca
eu am facut 2 facutati si nu mi-au fost de nici un folos
nu am invatat absolut nimic folositor din care sa fac bani reali concreti de la nici una dintre ele
Si nici un angajator nu sa bucurat sau m-a intrebat ca am eu facutate sau nu puteam sa fiu si doar tehnician ca la fel de bine sau prost m-ar fi platit pentru munca pe care eu o prestez

| zilog a răspuns (pentru zilog):

In ultimii 17 ani toti angajatorii nu m-au intrebat de cât dacă știu și pot să fac x lucru
exemplu
Aclanșarea automată a rezervei ARR
ATS

| SingleForOne a răspuns:

Da, pentru că de asta ar trebui să se dezvolte mediul de studiu pentru universitate, și pe urmă inițiativa de a construi noi fabrici, de a apărea diverse locuri de muncă. Ar trebui cât mai mulți studenți români, pentru că străinilor le este greu să-și dea seama, dacă nu vom face noi, atunci totul se va lăsa baltă alți câțiva ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

România e buna.
Străinătatea e scumpa.
Urmașii tai pot alege o viata oriunde vor ei dacă sunt născuți și crescuți în Ro. Nu mai băgați urmașii la inaintare ca aveți voi curiozități. Nu mai este cazul.