| Atlantis_6737 a întrebat:

Credeti ca ne-am inmultit prea mult si urmeaza sa se intample ceva? [-O

Răspuns Câştigător
| anutzzaa a răspuns:

Deja se intampla ceva. Legea sanatatii care se modifica introducand coplata in sistemul sanitar cu siguranta va lasa multi oameni bolnavi netratati, nu vor avea bani sa se trateze. Codex alimentarius care reglementeaza introducerea de susbstante chimice in alimente de asemenea face parte din planul de reducere a populatiei. Si mai sunt si altele. Daca nu stiti despre ce vorbesc, eu am urmarit pe internet diferite bloguri care vorbesc despre teoriile conspiratiei, si am aflat muuulte...

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Se poate; de fiecare data cand lumea tindea sa devina prea mica pentru atat de multi,firea insasi gasea un mijloc de a reechilibra totul:fie se ivea o molima, fie un razboi, fie vreo catastrofa naturala.Este foarte adevarat ca in ultima vreme parca totul sta in asteptare; intrebarea ta pare a fi ivita tocmai din perceptia unei asemenea tensiuni existente intr-o lume prea aglomerata...Iar vestile ce ne sosesc de aiurea sunt nelinistitoare:lumea araba parca s-a trezit ca la un semnal, chinezii au trecut la asalt, iar urmasii mayasilor ne vorbesc despre Apocalipsa.Cine stie ce pregateste linistea primelor decenii din mileniul trei...

| NoChanceForUs a răspuns:

Stii,desi momentan suntem in plina expansiune numerica, in urmatorii 50 de ani fertilitatea va scade drastic, astfel incat populatia va scade si ea fulgerator.Ne confruntam cu un paradox aici: momentan populatia lumii atinge un nou apogeu in fiecare zi, ca apoi sa intre in libera cadere pe grafic.Eah, oricum nu meritam sa traim cand distrugem planeta.Sa o foloseasca altii mai inteligenti.(P.S.: vezi The Day The Earth Stood Still.Varianta noua cu Keanu Reeves.)

| NoChanceForUs a răspuns:

@Mr Smith vezi o potentiala "prietenie" interrasiala intre oamenii de culoare si asiatici? Sau raman doar asiaticii si vor fi negri din cauza soarelui?

| Măcrin a răspuns:

O sa ne dam in cap pe strada ca nu vom mai avea ce manca. deja o buna parte din populatia lumii e f. saraca
nu vor fi resurse pentru toti. nu vor fi locuri de munca, locuinte,... pentru toti.
peste 35 de ani se vor termina resursele de petrol. nu cred ca se va gasi o metoda care sa inlocuiasca petrolul(la scara mondiala). e posibil sa se ajunga la haos in unele parti ale planetei.
aici e o aproximare a cresterii populatiei: http://www.worldometers.info/

| dydy1 a răspuns:

Da o sa devoram toate resursele si o sa fim mai rau decat popoarele din africa.

| Funny5611 a răspuns:

Sa se intample cu ce?