| Vernusio a întrebat:

Credeti ca omul va sfarsi prin autodistrugere? Ce a rezolvat omenirea cu cele 2 razboaie mondiale decat ca s-au pierdut multe vieti degeaba in mod tragic?

9 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Raspunsul meu este DA!
Chiar cred asta, oricum viata asta este doar o masurare a sculelor(daca intelegi ce vreau sa spun).

| Freya1 a răspuns:

Pai au impartit teritori, au castigat pamant si cucerit tari...Da e drept ca poate ar fi trebuit sa faca asta altfel nu omorand oameni dar daca doar asa s-a putut sau stiut nu mai putem schimba asta cu nimic.Nu stiu daca omul se va autodistruge sau asa e mersul lucrurilor

| WaterDrop a răspuns:

Am vazut de curand o persoana care incerca sa apuce cu limba, o bomboana de ciocolata lipita pe fundul unei pungi.Peste cateva minute acea persoana era sa moara asfixiata.Am ras si era sa ma calce o masina pentru ca nu ma uitam la drum.

Clar ne autodistrugem.

| Mclaren12 a răspuns:

Razboaiele mondiale au fost create de evrei pentru a castiga bani si control de pe urma lor. Pe evreu nu-l intereseaza cati oameni mor daca este vorba despre putere si control. La auto-distrugerea omului ne-am putea referi si la sau doar la un razboi nuclear dar eu nu cred ca o sa aiba loc vreodata.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Evrei au trimis pe alti evrei in lagare foarte logic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EU stiu ca medicina a avansat extrem de mult datorita WW2. La cate teste ca pe sobolani s/au facut pe oameni, nici nu ma mira. Referitor la prima intrebare, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele doua razboaie mondiale au fost profetite. Acum mai face ce face blocul comunist si apoi va incepe Armaghedonul prezis in Apocalipsa 16, 19. Daniel 11, 12. Matei 24. happy

| Laur014 a răspuns:

Din pacate,la ce se intampla in zilele de astazi, as putea spune ca aceasta teorie este plauzibila.Din ce in ce mai multe exercitii militare, teste nucleare, atacuri cibernetice samd poate ceva gen de Call of Duty ne arata in ce situatie actuala ne aflam.Dar avand in vedere ca inca suntem inconjurati de filmele Hollywood-iene, sa speram cu totii ca omenirea nu va sfarsi prin autodistrugere.

| nene14 a răspuns:

Nu nu se va autodistruge. Cele razboaiele mondiale au schimbat foarte mult perceptia asupra societatii. Daca intr-o tara civilizata in 1914 sau in 1939 puteai sa auzi cu usurinta ca o persoana lupta pentru tara si rege acum lucrul acesta este utopic. Chiar daca unii liderii actuali ai unor state sunt destul de imprevizibili, nu se va mai ajunge la o confruntare militara de proportii niciodata. cel putin nu in Europa. Ne putem autodistruge prin poluare eventual dar NASA incearca sa produca oxigen pe Marte si sa intemeieze colonii acolo de exemplu.