| RobertG101 a întrebat:

Credeti ca procrearea umana artificiala ar fi mai eficienta decat cea naturala?
Eu zic ca da. Cand tehnologia va fi mai avansata, vom putea crea oameni mai rezistenti la boli, femeile nu vor mai avea suferintele nasterilor si tot vor fi numite mame, deoarece tot de la ele va fi extras ovulul etc.

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Deja ti-ai raspuns singur, si eu sunt de aceea parere ca si tine, desi trebuie sa spune ca reproducerea artificiala, la fel ca si conceptul de clonare ridica probleme de etica, pe scurt, lumea se teme de ceea ce nu cunoaste.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

WOW. Citeste "Luntrea Sublima" si poate o sa-ti luminezi mintea cu ce se poate intampla in asemenea situatie. Se distruge Sistemul Imunitar prin neparticiparea la adaptarea simultana cu evolutia vrusilor si a bacteriilor. Citeste mai mult despre interactiunea organismului uman cu mediul inconjurator si vezi ce inseamna sa fii aproximativ imun ( imun 100% fiind imposibil )

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RobertG101):

Mai pe scrt decat comentariul anterior consider ca nu se poate. daca nu intelegi evolutia speciilor, nu poti intelege nici cum sta treaba cu imunitatea si "conceptia perpetua in vitro".