| Theo94 a întrebat:

Credeti ca regimul din Coreea de Nord va cadea in viitor?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred

| baru a răspuns:

Totul are un inceput si un sfarsit...

| Simpatic a răspuns:

Atata timp cat nu supara pe Americani nu cred ca are de ce sa cada, caci nicio putere din lume economica sau militara nu se aventureaza sa distruga un regim daca nu are ceva de castigat de pe urma acelei maziliriwinking Si americanul este cel mai bun la propaganda si distrugere armata dar el nu se implica cand nu are ceva de castigat, mi se pare normal atata timp cat razboaiele costa foarte foarte mult din economia unei tari.

| Simpatic a răspuns:

Revenind la intrebarea ta daca va cadea in sensul din interior, da poate cadea doar daca oamenii fac o revolutie, dar este necesar ca si lideri militari si politici sa fie pentru aceasta schimbare, din cate vad si inteleg oamenii din koreea de nord sunt ca niste sclavi, asa sunt tinuti de acest regim obscur, si sunt niste oameni fricosi si lasi, cam cum sunt romanii actual doar ca la noi ai libertatea sa faci ce te taie capul, ei nu au aceasta libertate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea curând. Asta ar însemna o Coree unită, care nu le convine la prea mulți acum.

| Theo94 explică (pentru sadrian46):

China trebuie sa aiba un stat tampon la granita, nu vrea sa aiba granita comuna cu un aliat la USA. Am inteles ca statul chinez finanteaza regimul sau statul nord coreean.

| sadrian46 a răspuns (pentru Theo94):

Da, o face. O făcea pe vremea războiului corean și continuă.

| siriusblack98 a răspuns:

La un moment dat o sa pice.Dar cel mai probabil regimul dictatorial o sa pice cu mult victime.

| Apokales a răspuns:

Da

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

La un moment dat va cadea fara indoiala.

| MCSOMI a răspuns:

Nu are relevanta, deoarece va veni altul identic.
Ca la noi! Clone!